طراحی نما و دکوراسیون داخلی مسکونی فردوس

نام پروژه: ساختمان مسکونی فردوس

نوع همکاری:طراحی نما، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی

سال ساخت: 94-93

نام کارفرما: آقای عزیزی

آدرس: بلوار فردوس غرب،خیابان سازمان برنامه، خیابان شانزدهم مرکزی

طراحی نما و دکوراسیون داخلی مسکونی فردوس

توضیحات پروژه:
ساختمان مسکونی فردوس با طراحی نما منحصر بفرد، یکی از نمونه کارهای طراحی مدرن توسط دفتر راستا است. این پروژه در سال های 94-93 انجام شده است. موقعیت قرارگیری ملک به صورت جنوبی و بر ملک 10 متر می باشد. خصوصیت بارز این پروژه، استفاده از آجر در تمامی فضاهای طراحی شده می باشد.
طراحی نما در این پروژه به صورت طراحی نما مدرن و با استفاده از لوور آجری انجام شده است. پوشاندن قسمت زیادی از پنجره سالن توسط لوورهای آجری، جذابیت فراوانی هم از سمت نما و هم از داخل واحد به این پروژه بخشیده است. سیستم در نظر گرفته شده اجرا در طراحی نما این پروژه، نصب آجرها به روش خشک و با همپوشانی های مختلف است. با توجه به طراحی نما و تعریف شدن مقدار تراکم آجر در هر منطقه از نما، همپوشانی بین آجرها مشخص می شود. به دلیل استحکام بیشتر و جلوگیری از لرزش مقطعی لوورهای آجری، طراحی نما به این شکل انجام شده است که در هر طبقه به وسیله پروفیل، کار جدا شده است. نصب آجرها توسط میلگرد، چسب آجر و آهنکشی از پشت انجام شده تا از روی نما فقط آجر دیده شود. طراحی نما این پروژه یکی از خاص ترین پروژه های انجام شده توسط دفتر راستا می باشد.
در طراحی دکوراسیون داخلی و نیز طراحی داخلی این پروژه، از متریال آجر به کرات استفاده شده است. داخل قاب های بدنه پارکینگ، بدنه راهپله و بخشی از قاب سازی های داخل واحد، قسمت هایی است که طراحی دکوراسیون داخلی، آن را آجر در نظر گرفته است.
این پروژه دارای 5 واحد مسکونی در 5 طبقه و 2 طبقه مشاعات می باشد.

گالری

آدرس

آدرس