طراحی ویلا لواسان

نام پروژه: طراحی ویلا لواسان-اتحاد
نوع همکاری: طراحی ویلا، طراحی نما، طراحی محوطه ویلا، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی و طراحی روف گاردن

سال ساخت:96-95

نام کارفرما: جناب آقای مهندس ربیعی

آدرس: لواسان، بلوار اصلی،خیابان اتحاد،خیابان گلهای هفتم

طراحی ویلا لواسان

توضیحات پروژه:

طراحی ویلا لواسان-اتحاد در اوایل سال 95 انجام گردید. از مشخصه های بارز این ویلا، طراحی نما کلاسیک آن می باشد. وضعیت قرار گیری این ملک به صورت جنوبی بوده به طوری که ساختمان ویلا در مجاورت ساختمان می باشد و حیاط در پشت ساختمان قرار گرفته است. زمین این ویلا 1000 متر مربع است که در آن 3.5 طبقه به زیر بنای هر طبقه 350 متر مربع طراحی شده است. طبقه همکف شامل فضای ورزشی، استخر، نشیمن کنار استخر، سونا خشک، سونا بخار، جکوزی، اتاق ماساژ، انباری و موتورخانه می باشد. در طراحی ویلا لواسان، طبقات اول و دوم، فضای مسکونی ویلا را تشکیل می دهند. بام ویلا نیز با دارا بودن یک سوئیت به عنوان شاه نشین و روف گاردن، یکی از جذاب ترین قسمت های طراحی ویلا لواسان به شمار می رود. طراحی نما ویلا در قسمت جنوبی نیز به واسطه پنجره های با عرض زیاد و به ارتفاع طبقه، باعث شده داخل ویلا دید بسیار خوبی به طراحی محوطه ویلا که توسط دفتر راستا انجام شده است؛ داشته باشد. در طراحی ویلا لواسان سعی بر آن بوده تا از بهترین متریال های موجود در بازار استفاده شود.

طراحی نما ویلا لواسان به صورت کاملا کلاسیک انجام شده است. تعبیه 4 ستون گرد سنگی با قطر 80 سانتی متر، در طراحی نما ویلا لواسان، ابهت خاصی را در اولین دید به نمای این ویلا داده است. این ستون ها به ارتفاع 7.3 متر و دارای پاستون و سرستون های منبت کاری شده می باشد. از دیگر نکات حائز اهمیت در طراحی نما ویلا لواسان، تقسیم بندی های افقی نما است. باندهایی با شکست های زیاد و همچنین منحنی شکل و نیز مقاطعی پرکار، زیبایی خاصی را به طراحی نما این ویلا بخشیده است. سنگ مورد استفاده در طراحی نما این ویلا، آتشکوه سوپر بوده که این مطلب خود یکی از نکات مثبت طراحی نما و طراحی ویلا لواسان می باشد. طراحی ویلا به شکلی بوده که در سمت نمای اصلی، در طبقه دوم، تراس سرتاسری تعبیه شده که با قرار گرفتن صراحی سنگی در لبه آن، چشم نوازی طراحی نما ویلا لواسان را دو چندان کرده است. استفاده از قاب های پرکار در اطراف پنجره ها، باعث شده تا پنجره ها یکی از المان های شاخص در طراحی نما محسوب شود.

طراحی داخلی ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا در این پروژه باعث شده تا نورگیری فضاها به قدری زیاد باشد تا مشکل عرض 15 متری ساختمان، به هیچ عنوان در طراحی ویلا لواسان دیده نشود. نورپردازی های کلاسیک، سرویس های بزرگ و دارای نور مستقیم، فضای بزرگ آشپزخانه، وجود پله داخلی با شکست های مربوطه و ...، از آیتم های جذاب طراحی ویلا لواسان می باشد. طراحی داخلی ویلا به نحوی است که در همان دید اول، نظر هر بیننده ای را به خود جذب می کند. طراحی ویلا در داخل، دقیقا منطبق با طراحی نما این ویلا می باشد.

طراحی محوطه ویلا به صورتی است که اولویت در نگهداری درختان قدیمی ملک بوده است. درختان گردو، گلابی، گیلاس، آلبالو و سیب از درختان قدیمی این ویلا می باشد. طراحی محوطه ویلا لواسان فضایی برای نشیمن باز در حیاط در نظر گرفته است. طراحی داخلی فضای ورزشی به نحوی است که به واسطه پنجره تمام قد و تمام عرض در طراحی نما حنوبی، طبقه همکف، باعث می شود تا با بازکردن آن، فضای ورزشی و خصوصا استخر، به صورت کاملا تابستانی و فضای باز استفاده شود. از نکات شاخص طراحی ویلا و طراحی محوطه ویلا لواسان، یکپارچه شدن فضای نشیمن باز، حیاط و فضای ورزشی داخل ساختمان است.

خدمات ارائه شده در پروژه شامل طراحی ویلا، طراحی نما، طراحی محوطه ویلا، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی و طراحی روف گاردن می باشد.

پروژه ویلا لواسان به صورت یک طراحی ویلا کلاسیک انجام شده و در خیابان گلهای پنجم واقع در خیابان اتحاد لواسان می باشد.

گالری

آدرس

آدرس