طراحی نما کلاسیک ساختمان مسکونی اقدسیه


نام پروژه: طراحی نما ساختمان مسکونی اقدسیه-سپند

نوع همکاری: طراحی نما، ارائه نقشه های اجرایی آهنکشی ، سنگکاری و نورپردازی و نیز نظارت بر اجرای نما

سال ساخت: 95-93

نام کارفرما: آقای مهندس سماواتیان

آدرس: اقدسیه، خیابان سپند، خیابان دستان،انتهای خیابان باستان

طراحی نما کلاسیک ساختمان مسکونی اقدسیه

توضیحات پروژه:
طراحی نما ساختمان مسکونی اقدسیه-سپند در سال 94 انجام شده است. درخواست کارفرما مبنی بر یک طراحی نما کلاسیک شلوغ و با جزئیات زیاد و همچنین استفاده از سنگ موج پیچ بود. از این رو روند طراحی نما این پروژه، همانطور که در تصاویر میبینید، با گنجاندن المان های حجیم و شکست های زیاد، علی الخصوص در خط آسمان، انجام شده است. یکی از شاخصه های بارز طراحی نما در این ساختمان، سردر ورودی لابی اصلی ساختمان است؛ که به واسطه ستون و باند روی طبقه اول، از نما جدا شده است. همین امر در طراحی نما باعث شده است تا طراحی نما جدار خیابان نیز به نحوی انجام شود که تا حد امکان باز باشد و دید نمای ساختمان را از بیرون کور نکند.
همانطور که توضیح داده شد؛ درخواست کارفرما طراحی نما با سنگ موج پیچ بوده است. به همین دلیل اجرای نما نیز مطابق با طراحی نما، با سنگ موج پیچ محلات، معدن آقای توکلی، با ساب چرمی انجام شده است. تمامی سنگ های 2 سانتی اسکوپ شده و ابزار ها و شمش ها به وسیله جوش به آهنکشی نما متصل شده است.
نورپردازی نما نیز با رنگ انبه ای انجام شده است. در کل به دلیل در نظر گرفتن طراحی نما شلوغ، در بحث نورپردازی هم این مساله به وضوح دیده می شود.
می توان گفت طراحی نما ساختمان مسکونی اقدسیه-سپند، یکی از طراحی نما های جسورانه، از نظر جزئیات می باشد که توسط تیم طراحی نما دفتر راستا انجام شده است.
خدمات ارائه شده در این پروژه شامل طراحی نما، ارائه نقشه های اجرایی آهنکشی ، سنگکاری و نورپردازی و نیز نظارت بر اجرای نما بوده است.

گالری

آدرس

آدرس