بسیاری از افراد تمایل دارند که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود از کاغذ دیواری استفاده نمایند اما مطمئن نیستند که بهترین روش برای انجام این کار کدام است. برخی از افراد نیز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود کاغذ دیواری به کار برده‌اند اما از نتیجه آن راضی نیستند و ترجیح می‌دهند از همان دیوارهای ساده و تک‌رنگ در دکوراسیون استفاده کنند.


اگر شما هم قصد دارید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود از کاغذ دیواری استفاده کنید اما در مورد چگونگی انجام آن نگران هستید این مطلب راستا را از دست ندهید. در این مطلب 4 روش مناسب استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق خواب را به شما می‌آموزیم که به کمک آن‌ها می‌توانید طراحی بهتری در دکوراسیون اتاق خواب خود داشته باشید.


1- پالت رنگی را مشخص نمایید.


یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مشخص کردن رنگ‌هایی است که تمایل دارید در اتاق خواب استفاده کنید. با مشخص شدن رنگ‌هایی که قرار است در دکوراسیون اتاق خواب استفاده نمایید انتخاب کاغذ دیواری مناسب ساده‌تر می‌شود.

این روش را می‌توانید به صورت معکوس نیز به کار ببرید، به این معنی که ابتدا کاغذ دیواری مورد علاقه خود را برگزینید و سپس پالت رنگی دکوراسیون اتاق خواب را بر اساس رنگ‌های موجود در کاغذ دیواری مشخص نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب


2- فقط روی یکی از دیوارها کاغذ دیواری کار کنید.


با انتخاب یکی از دیوارها به عنوان دیواری که قرار است روی آن یکی کاغذ دیواری خاص و زیبا کار شود می‌توانید یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق خواب بسازید.

در این روش کاغذ دیواری مهم‌ترین جز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به حساب می‌آید، بنابراین در انتخاب آن باید دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید.

اگر در انتخاب دیوار مناسب مشکل دارید بهتر است بدانید که معمولا دیوار پشت تخت خواب برای این کار مناسب است.‌ اگر دیوار پشت تخت خواب شما در محل مناسبی قرار نگرفته است، بهتر است دیواری که روبه‌روی در ورودی قرار دارد را انتخاب نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب


3- به کمک کاغذ دیواری به دکوراسیون اتاق خواب روح بدهید.


اگر طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما یکنواخت و کسل کننده است می‌توانید به کمک یک کاغذ دیواری مناسب به آن روح داده و طراحی آن را متحول کنید.

در این روش بهتر است از کاغذ دیواری‌های بافت دار استفاده کنید. می‌توانید از طرح‌هایی با بافت چوب یا طرح‌های دیگر که برای دکوراسیون اتاق خواب شما مناسب هستند بهره ببرید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب


4- به کمک کاغذ دیواری نقص مبلمان و وسایل را جبران نمایید!


از آنجایی که وسایل و مبلمان کار شده و لوکس پرهزینه هستند، ممکن است ترجیح دهید انواع به صرفه‌تر آن‌ها را خریداری کنید. در این صورت احتمالا دکوراسیون اتاق خواب شما آنقدر که می‌خواهید لوکس و جذاب نخواهد بود.

در این مورد نیز می‌توانید به کمک یک کاغذ دیواری زیبا این کمبود را جبران نمایید. به عنوان مثال اگر تخت خواب شما بدون تاج است می‌توانید به کمک یک کاغذ دیواری مناسب نبودن تاج تخت را از نظر دور کرده و در عوض تمرکز نگاه را به کاغذ دیواری متمایل نمایید.