حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی معمولا کوچک‌ترین فضاهای داخلی هر خانه محسوب می‌شوند، این در حالی است که در روز به دفعات از آن‌ها استفاده می‌شود و به همین دلیل چگونگی طراحی داخلی و دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی اهمیت می‌یابد.

در مطلب امروز راستا قصد داریم روش‌هایی را به شما معرفی کنیم که بتوانید بیشترین استفاده را از فضای موجود در حمام و سرویس بهداشتی ببرید و فضای داخلی آن‌ها را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان دهید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.


1- در دکوراسیون حمام و سرویس‌های بهداشتی کوچک از یک یا دو رنگ استفاده نمایید.


به کار بردن چند رنگ و طرح مختلف در دکوراسیون حمام و سرویس‌های بهداشتی کوچک محیط را شلوغ کرده و فضا را کوچک‌تر نشان خواهد داد. به همین دلیل بهتر است در این فضاها از یک یا دو رنگ و تناژ‌های مختلف آن‌ها استفاده نمایید.

استفاده از فقط یک رنگ در دکوراسیون حمام این بخش از منزلتان را بزرگ‌تر نشان خواهد داد. برای این منظور رنگ‌های خنثی و روشن بهترین گزینه به حساب می‌آیند.

دکوراسیون حمام


2- شیرآلات و وسایل دکوراسیون حمام را کوچک‌تر انتخاب کنید.


ممکن است این نکته در ابتدا کم اهمیت به نظر برسد اما ابعاد و اندازه شیرآلات، سینک، وان حمام و سایر وسایل و لوازم موجود در دکوراسیون حمام نقش مهمی در چگونه به نظر رسیدن اندازه فضا خواهند داشت.

بنابراین در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی کوچک بهتر است از شیرآلات و لوازم کوچک‌تر استفاده نمایید. در واقع اندازه شیرآلات و وسایل دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی را باید متناسب با ابعاد و اندازه حمام انتخاب کنید.
3- از فضای خالی بالای در ورودی و دیوارهای خالی حمام به عنوان کمد استفاده نمایید.


برای استفاده بهینه از دکوراسیون حمام دقت کنید که چه مقدار فضای عمودی بدون استفاده دارید و از کدام دیوارها می‌توانید کمک بگیرید.

فضای بالای در ورودی حمام یکی از این بخش‌ها است که معمولا خالی و بدون استفاده رها می‌شود. به منظور استفاده بهتر از فضای حمام این بخش‌ها را با کمدها و قفسه‌ها بپوشانید و بخشی از وسایل را در آن‌ها جا دهید.

در هنگام انتخاب دیوارها برای نصب کمد و قفسه حتما دقت داشته باشید که مسیر رفت و آمد بسته نشود و دسترسی به تمام بخش‌ها به راحتی امکان‌پذیر باشد.
4- در قسمت دوش پارتیشن شیشه‌ای به کار ببرید.


استفاده از پرده برای جدا کردن قسمت دوش از سایر بخش‌های بسیار رایج است اما این کار دکوراسیون حمام را به صورت بصری کوچک‌تر نشان خواهد داد. به کار بردن درها و پارتیشن‌های شیشه‌ای برای جدا کردن دوش به دلیل شفاف بودن فضا را یکپارچه نشان خواهند داد.

برای حفظ حریم شخصی به جای استفاده از شیشه‌های شفاف می‌توانید از درها و پارتیشن‌هایی با شیشه مات استفاده کنید.
5- از آینه‌های بیشتری در دکوراسیون حمام استفاده کنید.


آینه‌های بزرگ یا حتی استفاده از چند آینه در دکوراسیون حمام باعث خواهد شد که نور بیشتری منعکس شده و فضا روشن‌تر و بزرگ‌تر به نظر برسد.

با توجه به اندازه و ابعاد حمام و سرویس بهداشتی ابعاد و تعداد آینه‌ها را انتخاب نمایید.

دکوراسیون حمام