طراحی نما کلاسیک مسکونی پاسداران

نام پروژه: ساختمان مسکونی پاسداران-بوستان پنجم

نوع همکاری: طراحی نما، طراحی نور پردازی نما، طراحی محوطه، طراحی جدار خیابان، طراحی روف گاردن، طراحی لابی، طراحی اتاق جیم، اجرای نما

نام کارفرما: جناب آقای نظری منش

آدرس: شریعتی، پاسداران،بوستان پنجم، بین خیابان اسلامی و پایدار فر

طراحی نما کلاسیک مسکونی پاسداران

توضیحات پروژه:
طراحی نما پروژه مسکونی پاسداران بوستان پنجم، یکی از شاخص ترین پروژه های طراحی شده توسط دفتر راستا است. در اوایل سال 95، جلسه ای مبنی بر ارائه نمونه کارهای اجرایی دفتر راستا و اعلام برآورد قیمت جهت اجرای نما ساختمان پاسداران، در محل پروژه تشکیل شد. طراحی نما ی ساختمان قبلا انجام شده بود و از آنجایی که کارفرما با قصد شخصی سازی ملک مورد نظر، به دنبال اجرای نمای کلاسیک پرکار و حجیم بود؛ با پیشنهاد طراحی مجدد از سمت دفتر راستا موافقت نمود. تیم راستا نیز با برداشت ابعاد واقعی اجرا شده، دست به کار طراحی های مربوط به طراحی نما کلاسیک ملک مورد نظر شد. از همان ابتدا، طراحی نما بدون توجه به محدودیت در بیرون زدگی ها انجام شد و به همین دلیل، پروسه اخذ تاییدیه کمیته نما در این پروژه، بسیار سخت و طولانی مدت شد.
خدمات ارائه شده در این پروژه: طراحی نما، طراحی نور پردازی نما، طراحی محوطه، طراحی جدار خیابان، طراحی روف گاردن، طراحی لابی، طراحی اتاق جیم، اجرای نما و اجرای سنگ کاری قسمت های طراحی شده توسط دفتر راستا می باشد.
از شاخص ترین جزئیات استفاده شده در طراحی نما این پروژه، استفاده از باند ها با پلان منحنی و مهم تر از آن منحنی به سمت داخل می باشد. هرچند از نظر اجرایی، بسیار مشکل و پیچیده بود؛ اما در عمل یکی از زیباترین آیتم ها در طراحی نما این پروژه به شمار می رود. طراحی نما این پروژه به قدری جسورانه صورت گرفته است که در بعضی مقاطع، میزان بیرون زدگی به 148 سانتی متر هم می رسد. به طور حتم در آینده در مقاله ای مجزا، اجرای نما کلاسیک این پروژه را مورد بررسی قرار می دهیم.
این ساختمان در مجموع دارای 6 واحد مسکونی تک واحدی به متراژ هرکدام 300 متر مربع و 2 طبقه مشاعات شامل پارکینگ ها، لابی، استخر، سونا، جکوزی، اتاق جیم، سفره خانه سنتی، موتورخانه و انباری و نیز روف گاردن با آلاچیق، نشیمن باز، باربیکیو، آبنما، پرگولا چوب، باغچه برای درختکاری، باغچه سیفی جات و فضای بازی و پذیرایی می باشد.

گالری

آدرس

آدرس