طراحی نما و دکوراسیون داخلی شهرآرا

نام پروژه: ساختمان مسکونی شهرآرا

نوع همکاری: شامل طراحی پلان فاز یک، طراحی پلان فاز دو، طراحی نما، طراحی مشاعات، طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی نورپردازی، اخذ تاییدیه کمیته نما

سال ساخت: 96-95

نام کارفرما: آقای هاشمی

آدرس: خیابان پاتریس لومومبا، خیابان حسین پور، نبش کوچه مجاهد، پلاک 34

طراحی نما و دکوراسیون داخلی شهرآرا

توضیحات پروژه:
خانه گرم آقای هاشمی، اولین عنوانی بود که در اوایل سال 95، یعنی شروع پروژه مسکونی شهرآرا، به این پروژه نسبت دادیم. دلیل این موضوع هم درنظر گرفتن یک طراحی نما مدرن بسیار گرم، با متریال آجر قزاقی، چوب و سنگ کرم بود. طراحی نما یی که قسمت هایی از آن به صورت دو پوسته طراحی شده بود تا با ترکیب شیشه های رنگی، در ساعات پایانی روز، بازتاب رنگانگ زیبایی در پذیرایی واحد ها داشته باشد. همانطور که در تصاویر طراحی نما هم مشخص است؛ در ابتدا طراحی نما مدرن برای این پروژه در نظر گرفته شده بود؛ اما پس از ارائه دو بعدی طراحی نما به کارفرما، نظر ایشان راجع به طراحی نما ، استفاده از طراحی نما کلاسیک بود. به همین جهت روند کلی طراحی معماری در این پروژه با سبک کلاسیک انجام گردید.
خدمات ارائه شده در این پروژه شامل طراحی پلان فاز یک، طراحی پلان فاز دو، طراحی نما، طراحی مشاعات، طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی نورپردازی، اخذ تاییدیه کمیته نما و ... می باشد.
روند اخذ تاییدیه کمیته نما در این پروژه، 3 جلسه به طول انجامید. از جمله ایرادات کمیته نما شهرداری منطقه 2 به طراحی نما، عدم همجواری این ملک با یک ملک با نمای کلاسیک بود که پس از طی سه جلسه کمیته نما و همسان سازی متریال قاب های زیر پنجره، یعنی آجر، موفق به اخذ تاییدیه کمیته نما شدیم.
طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هم متاثر از سبک طراحی نما به صورت کلاسیک انجام شده است. استفاده از قرینه سازی حداکثری و قاب بندی های کلاسیک روی بدنه و سقف واحد ها، مبین این موضوع است.
این پروژه دارای 5 واحد مسکونی در 5 طبقه و 2 طبقه مشاعات می باشد.

گالری

آدرس

آدرس