اگر به دنبال ایده‌ مناسب و زیبایی برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان می‌گردید باید سعی کنید که از زاویه دید او به موضوع نگاه کنید.

نوجوانان نسبت به بزرگسالان دید متفاوتی به اتاق خواب دارند. اتاق خواب نوجوان تنها محلی برای خواب و استراحت نیست بلکه فضایی است که نوجوان از قواعد و قوانین بیرون می‌گریزد و ساعاتی را به کارهای مورد علاقه خود مشغول می‌شود.

زمانی که قصد دارید دکوراسیون اتاق خواب نوجوان خود را طراحی کنید به موضوعات مورد علاقه او بیندیشید و از آن‌ها در طراحی دکوراسیون اتاق استفاده نمایید.

در ادامه این مطلب راستا چند نکته مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


اتاق خواب نوجوان را چند منظوره طراحی کنید.


همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد اتاق خواب نوجوان تنها برای خواب و استراحت نیست و محلی است که نوجوان شما در آن احساس استقلال کرده و مسیر آینده‌اش را مشخص خواهد کرد.

از طرفی در همین اتاق احتمالا با دوستانش قرار خواهد گذاشت و مهارت‌های اجتماعیش را توسعه خواهد داد و ساعاتی را نیز به مطالعه اختصاص خواهد داد.

به همین دلیل در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان باید فضاهایی برای خواب، مطالعه و همچنین گردهمایی‌های دوستانه در نظر بگیرید.

اگر فضای اتاق کوچک است سعی کنید به جای حذف یک بخش راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای ترکیب بخش‌های مختلف بیابید.

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان


از دیوارها به خوبی استفاده کنید.


در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان دیوارها نقش بسیار مهمی بر عهده دارند. برعکس بزرگسالان که اتاق خوابی آرام با رنگ‌های ملایم را ترجیح می‌دهند، نوجوانان از رنگ‌های تند و طرح‌های خاص استقبال می‌کنند.

طرح‌های خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان


اتاق خواب نوجوانان باید محلی برای افزایش خلاقیت آن‌ها بوده و همواره جذابیت داشته باشد.

به همین دلیل در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان هرچقدر می‌توانید از ایده‌های جدید و خلاق استفاده کنید.

به عنوان مثال یک تاب بزرگ در وسط اتاق بیاویزید که نوجوانتان بتواند روی آن بنشیند، کتاب بخواند و تاب بخورد.

استفاده از یک تخته سیاه بزرگ نیز ایده خلاقانه و در عین حال کاربردی دیگری است که می‌تواند در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان استفاده شود.
استفاده از بافت‌های مختلف


از آنجایی که نوجوان شما احتمالا زمان زیادی را در اتاق خواب خود می‌گذراند برای جلوگیری از داشتن محیطی یکنواخت علاوه بر استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های مختلف می‌توانید از بافت‌ها و پارچه‌های متفاوت و گوناگون نیز بهره گیرید.

به عنوان مثال از روتختی‌ها و پتوهای مناسب همراه با تعدادی کوسن استفاده نمایید. همچنین یک فرش زیبا و پرده‌های مناسب می‌توانند دکوراسیون اتاق خواب نوجوان شما را تکمیل نمایند.
به محل مناسبی برای نگهداری وسایل فکر کنید.


اتاق خواب نوجوانان معمولا نامرتب و به هم ریخته است. برای بهبود این وضعیت بهتر است به فکر ساخت یک کمد دیواری بزرگ و جادار در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان خود باشید که تمام وسایل او را در خود جای دهد.

همچنین می‌توانید زیر تخت را نیز قفسه بندی کرده و به عنوان محلی برای نگهداری وسایل استفاده نمایید.

تهیه قفسه‌هایی نیز برای قرار دادن کتاب‌ها و دفترها بسیار کاربردی و مفید خواهد بود.