فنگ شویی به عنوان یک فلسفه چینی به ما کمک می‌کند تا خود و خانه‌هایمان را بهتر بشناسیم و انر‌ژی‌های موجود در هر فضا را به نفع سلامت و شادمانی خود تغییر دهیم.

فنگ به معنی باد و شویی به معنی آب است و در فلسفه فنگ شویی زمانی که این دو در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند نشانه‌ای از سلامت، شادکامی و انرژی‌های مثبت می‌شوند.


هرچند که فنگ شویی بحث بسیار گسترده‌ای است و جنبه‌های مختلفی دارد اما افراد بسیاری معتقدند که بهره‌گیری از اصول فنگ شویی در طراحی و دکوراسیون داخلی به ایجاد احساس آرامش و آسایش آن فضا کمک قابل توجهی می‌کند.


نکته اساسی که در به کارگیری فنگ شویی در طراحی و دکوراسیون داخلی وجود دارد این است که باید به انرژی‌های مثبت در هر فضا اجازه حرکت داد و به این وسیله و به کمک جریان یافتن انرژی‌های مثبت محیطی آرام و دلپذیر خلق کرد.


برای ایجاد این جریان انرژی و بالا بردن احساس مثبت در فضاهای مختلف از نکاتی که در ادامه خواهند آمد در طراحی و دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده کنید و تاثیر مثبت آن را با تمام وجود لمس کنید. لازم به ذکر است که این نکات تنها می‌توانند به عنوان مقدمه‌ای بر بحث فنگ‌ شویی به حساب آیند و بخشی از مطالب اساسی این فلسفه زیبا را شامل می‌شوند.


1- همه جا را مرتب نگه دارید.


مرتب کردن خانه باید کامل انجام شود و انتقال ریخت و پاش به قسمت‌هایی از خانه که دیده نمی‌شوند کافی نیست.

کمدهای پر از وسیله و لباس، کتاب‌هایی که روی هم تلنبار شده‌اند و همچنین لوازم شکسته و بلااستفاده همگی از عواملی هستند که انرژی‌های منفی خانه را افزایش می‌دهند.

بهتر است هر چند وقت یکبار لوازمی که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را به خیریه‌ای اهدا کنید یا حتی آن‌ها را به حراج بگذارید.

2- اجازه دهید نور و هوا وارد شوند.


یکی از روش‌هایی که در طراحی و دکوراسیون داخلی خانه‌ها برای به جریان انداختن انرژی مثبت به کار می‌رود اطمینان از ورود کافی نور و هوا به خانه است.

نکته اولی که به آن اشاره کردیم مرتب کردن منزلتان بود، با این کار راه را برای ورود انرژی باز می‌کنید در قدم بعدی باید پنجره‌ها را باز کنید تا هوا وارد خانه شود.

تمیز نگه‌داشتن شیشه پنجره‌ها از نکاتی است که در اصول فنگ شویی مورد تاکید قرار می‌گیرد.

اگر بخشی در منزلتان وجود دارد که نور کافی دریافت نمی‌کند می‌توانید با استفاده از یک لامپ آن به آن بخش نور کافی برسانید یا از یک آینه کمک بگیرید تا نور فضاهای دیگر را به آن بخش بازتاب دهد.

طراحی و دکوراسیون داخلی


3- در طراحی و دکوراسیون داخلی از گل و گیاه استفاده کنید.


همانطور که پیش‌تر گفتیم جریان یافتن هوا یکی از مهم‌ترین نکات فنگ شویی است و البته که تمیز و سالم بودن این هوا هم اهمیت دارد.

گیاهان می‌توانند به عنوان فیلتری در برابر هوای ناسالم عمل کنند، بنابراین استفاده از آن‌ها در طراحی و دکوراسیون داخلی منزلتان به جریان بهتر هوا و در نتیجه انرژی‌های مثبت کمک می‌کند.


طراحی و دکوراسیون داخلی


4- تعادل را برقرار کنید!


در فلسفه فنگ شویی تعادل بین نیروها از نکات بسیار مهم است. این امر در طراحی و دکوراسیون داخلی می‌تواند به صورت استفاده متعادل از نیروهای متضاد مانند روشنایی و تاریکی یا رنگ‌های سرد و گرم و همچنین رنگ‌های روشن و تیره به طور متعادل و متناسب تجلی یابد.


طراحی و دکوراسیون داخلی

منبع