در مطلب امروز راستا به بررسی طراحی داخلی ویلا مدرنی که در کشور فرانسه واقع شده است می‌پردازیم. این ویلای مدرن یک حیاط مرکزی نیز دارد و چگونگی ترکیب این فضا با طراحی داخلی ویلا قابل توجه است.

در طراحی ویلاهای مدرن معمولا از رنگ‌ها به صورت محدود استفاده می‌شود اما در طراحی داخلی این ویلا مشاهده می‌کنید که از رنگ‌های مختلف به خوبی بهره برده شده است.

در اتاق نشیمن این ویلای زیبا، رنگ خاکستری غالب است و از کوسن‌های رنگارنگ برای تعدیل کردن رنگ‌های خنثی که در کف و سقف و مبلمان به کار رفته‌اند استفاده شده است.

لوستر مناسبی برای اتاق نشیمن انتخاب شده است که نور را به خوبی منعکس کرده و اتاق را به اندازه کافی روشن می‌نماید.

طراحی داخلی ویلا


بخشی از نور اتاق نشیمن از طریق درهای شیشه‌ای کشویی که به حیاط مرکزی باز می‌شوند تامین می‌گردد. استفاده از درهای کشویی برای ارتباط بین نشیمن و حیاط مرکزی علاوه بر تامین نور این مزیت را دارد که به بهترین شکل فضای درون و بیرون را با یکدیگر تلفیق می‌نماید و در صورت نیاز می‌توان این دو فضا را یکپارچه کرد.

در فضای حیاط مرکزی از درختچه‌ها و گیاهان مختلف استفاده شده است. صندلی‌های قرمز رنگ که میز کوچکی نیز به آن‌ها متصل شده است نشیمن کوچک و دلپذیری برای گذراندن بعدازظهرها ساخته است.

از موارد دیگری که در طراحی داخلی ویلا به کار رفته می‌توان به تلفیق هنر آفریقایی با سبک مدرن اشاره کرد. این تلفیق در تزیینات به کار رفته در اتاق نشیمن و همچنین در دکوراسیون اتاق خواب به خوبی دیده می‌شود. استفاده از هنر آفریقایی در طراحی داخلی اتاق خواب محسوس‌تر بوده و در طرح کاغذ دیواری نیز دیده می‌شود.

اتاق خواب نیز از طریق در کشویی جداگانه‌ای به حیاط مرکزی راه دارد و بخشی از نور اتاق خواب نیز از این طریق فراهم می‌شود.در طراحی اتاق ناهارخوری این ویلای زیبا نیز رنگ‌های خنثی غالب است. به کار گرفتن یک آباژور قرمز رنگ مدرن در گوشه اتاق ناهارخوری دکوراسیون را گرم کرده و یکنواختی رنگ‌های خنثی را از بین برده است.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی آشپزخانه کوچک این ویلا نیز به خوبی انجام شده است. نورگیر و دلباز بودن این آشپزخانه ویژگی اصلی آن است. بار صبحانه کوچکی که به دکوراسیون آشپزخانه افزوده شده است مشکل کمبود جا را به خوبی حل نموده است.

طراحی داخلی ویلا

در دکوراسیون حمام این ویلا برخلاف سایر فضاها از رنگ زرد که رنگ گرمی است استفاده شده است. در تزیینات حمام نیز به کار گرفتن سبک آفریقایی کاملا مشهود است.

طراحی داخلی


در طبقه دوم این خانه ویلایی نیز فضای باز خودمانی و گرمی طراحی شده است. بخش‌هایی از این فضای باز نیز مسقف شده است.
این بخش با قرار دادن یک میز و چند صندلی و بار کوچکی برای صرف غذا در فضای باز بسیار مناسب است.به منظور ایجاد حریم و جلوگیری از دید همسایگان پرده‌هایی دورتادور بخش غذاخوری کشیده شده است که در صورت لزوم می‌توان آن‌ها را باز نمود.در مجموع طراحی داخلی این ویلا مثالی از تلفیق مناسب فضای داخلی و خارجی است و حس در طبیعت بودن را به خوبی به ساکنین منتقل می‌کند.