امروزه تلفیق سبک‌های سنتی و مدرن بسیار محبوب شده‌اند. در این سبک طراحی داخلی معمولا المان‌ها و نشانه‌هایی از سبک‌های قدیمی‌تر با ساختار و پلان‌های مدرن و امروزی در هم می‌آمیزند.

در مطلب امروز راستا به بررسی طراحی داخلی ویلا با تلفیق سبک‌های سنتی و مدرن می‌پردازیم. این ویلا در کشور اسپانیا قرار دارد و طراحان آن به خوبی عناصر طراحی کلاسیک را با زندگی امروزی تلفیق کرده‌اند. با هم به طراحی داخلی این ویلا نگاهی خواهیم انداخت.

محوطه اطراف این ویلا پارک طبیعی بزرگی است که طراحان و معماران پروژه به خوبی از آن در طراحی این ویلا بهره برده‌اند.

از طرفی در طراحی نمای این ویلا سعی شده است که از متریال‌ها و مصالح بومی استفاده شود. در نمای این ویلا سنگ و چوب به کار رفته است و با این کار معماران این ویلا حداکثر تلاش خود را برای ساختن ویلایی با طراحی پایدار نموده‌اند.این ویلای زیبا به خوبی در سایت قرار گرفته و با آن ترکیب شده است. در نگاه اول به نظر می‌رسد که کل بنای ویلا از دل زمین برآمده است و جزیی از آن است.

بیشتر بنا در زمین فرو رفته و فقط ورودی اصلی و در پارکینگ خودرو هم‌سطح با زمین قرار دارند. این موضوع به دلیل شیبدار بودن سایت اتفاق افتاده است و با حل کردن پلان در دل زمین از شیب سایت به بهترین شکل استفاده شده است.

پلان ویلا L شکل بوده و به صورت باز طراحی شده است. هسته اصلی پلان ویلا نشیمن و ناهارخوری است که این موضوع در پلان خانه‌های سنتی اسپانیا به وفور دیده می‌شود. در واقع می‌توان گفت طراحی پلان با الهام از خانه‌های سنتی اسپانیا انجام گرفته است اما در نهایت این ایده اصلی در تلفیق با معماری مدرن به خوانش جدیدی از معماری سنتی اسپانیا منجر شده که در پلان این ویلا قابل مشاهده است.

طراحی داخلی ویلا

از طرف دیگر طراحی پلان ویلا به صورتی انجام شده است که بیشترین دید به محوطه سبز اطراف وجود داشته باشد و به کمک درهای کشویی و پنجره‌های وسیع تلفیق درون و بیرون به خوبی اتفاق افتاده است.

در طراحی داخلی ویلا نیز ترکیب معماری سنتی و مدرن در جوانب مختلف قابل بررسی است. در کف، جداره‌های داخلی و سقف‌ ویلا چوب که متریال گرم و زنده‌ای است و در سبک روستیک به وفور دیده می‌شود، به کار رفته است.

استفاده از حداقل رنگ‌ها و طرح‌ها در طراحی داخلی ویلا ، مدرن و امروزی بودن آن را مشخص می‌کند. رنگ‌های به کار رفته غالبا از رنگ‌های خنثی انتخاب شده‌اند.ناهارخوری در میان نشیمن و آشپزخانه قرار گرفته و با وجود باز بودن پلان و عدم وجود دیوارهای داخلی، تفکیک فضاها در این ویلا به خوبی اتفاق افتاده است و به محض ورود در هسته اصلی پلان ویلا، سه فضای آشپزخانه، ناهارخوری و نشیمن قابل شناسایی است.در طراحی داخلی اتاق‌های خواب و سرویس‌های بهداشتی نیز از متریال چوب به عنوان پوشش کف و سقف و دیوارها در ترکیب با خاکستری استفاده شده است و به این ترتیب یکپارچگی طراحی داخلی ویلا به خوبی اتفاق افتاده است.