اگر از دکوراسیون داخلی آشپزخانه کنونی منزلتان راضی نیستید و تمایل دارید آن را بهتر کنید اما نمی خواهید هزینه زیادی برای تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه صرف کنید، این مطلب برای شما است.


در ادامه راهکارهایی برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به شما معرفی خواهیم کرد که با توجه به پس‌اندازتان می‌توانید از میان آن‌ها یک یا چند راهکار را انتخاب کرده و در آشپزخانه خود به کار ببرید.


1- کابینت‌ها را دوباره رنگ کنید.


اگر کابینت‌هایتان نو هستند اما رنگ آن‌ها را دوست ندارید می‌توانید با صرف هزینه‌ای اندک، رنگ آن‌ها را تغییر داده و جلای دوباره‌ای به آن‌ها بدهید.

اگر علاوه بر رنگ از مدل کابینت‌هایتان نیز راضی نیستید اما نمی‌خواهید کابینت‌های جدیدی خریداری کنید، می‌توانید بخشی از کابینت‌های بالایی را برداشته و به جای آن‌ها تعدادی قفسه به رنگ دلخواهتان نصب کنید یا حتی از قاب عکس‌ها و تابلوهای نقاشی مورد علاقه‌تان استفاده کنید.

با این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها، فضای متفاوتی به آشپزخانه منزلتان خواهید بخشید. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، با این روش فضای آن بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید.

پیش از برداشتن کابینت‌ها مطمئن شوید که برای وسایلتان فضای کافی در اختیار خواهید داشت.
2- پوشش دیوارها را تغییر دهید.


یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه تغییر پوشش دیوارها است.


روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد، می‌توانید دیوارها را دوباره رنگ کنید یا کاشی‌ها را عوض کنید.

اگر نمی‌خواهید تمام کاشی‌ها را عوض کنید، می‌توانید کاشی‌های فقط یک بخش (مثلا پشت سینک ظرفشویی یا پشت اجاق گاز) را تغییر دهید یا رنگ فقط یکی از دیوارها را تغییر دهید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه


3- تغییرات کوچک را دست کم نگیرید.


شاید به نظرتان تغییرات کوچکی مانند تعویض دستگیره‌ کابینت‌ها کم اهمیت جلوه کند اما به علت تعداد زیاد کابینت‌ها و در نتیجه تعداد زیاد دستگیره‌های آن‌ها همین تغییر کوچک می‌تواند کل دکوراسیون داخلی آشپزخانه را تحت تاثیر قرار دهد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

تغییر کوچک دیگری که می‌توانید ایجاد کنید تعویض سینک و شیر ظرفشویی است، مدل‌های جدید علاوه بر زیبایی بیشتر، کارایی بهتری نیز دارند.

تعویض لوستر یا آویز سقفی آشپزخانه نیز تغییر کوچکی است که در کنار سایر تغییرات حال و هوای آشپزخانه را تغییر می‌دهد.


4- جزیره بسازید!


حتما آشپزخانه‌هایی که به شکل جزیره طراحی شده‌اند را دیده‌اید، اگر فضای کافی در اختیار دارید می‌توانید یک کابینت به سبک جزیره به آشپزخانه بیفزایید.

در صورتی که نمی‌خواهید هزینه زیادی برای آن بپردازید، می‌توانید با ایجاد تغییراتی در یک میز یا قفسه قدیمی خودتان یک بخش جزیره مانند در آشپزخانه منزلتان بسازید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه


5- هوشمندانه خرید کنید.


اگر قصد دارید وسایل جدیدی برای آشپزخانه منزلتان بخرید یا تعدادی از وسایل قدیمی را تعویض کنید سعی کنید ابتدا در فروشگاه‌ها و سایت‌های فروش آنلاین اطلاعات کاملی از انواع مختلف آن وسیله کسب کرده و آن‌ها را با هم مقایسه کنید، سپس بهترین نوع را که مناسب آشپزخانه شما است خریداری کنید.

سایت‌های زیادی نیز برای خرید اجناس دست دوم وجود دارند که بیشتر اوقات با کمی جستجو در آن‌ها می‌توانید وسایل به درد بخوری با قیمت مناسب بیابید.

نکته مهمی که در زمان انجام تغییرات یا خریدهای جدیدتان باید مد نظر داشته باشید امکان نصب آسان وسایل است، در این صورت ممکن است خودتان بتوانید آن‌ها را نصب کرده و نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای نصب وجود نداشته باشد.

قابل شستشو بودن وسایل و رنگ‌ها نیز مورد دیگری است که در حین انجام تغییرات و خریدهای جدید برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه منزلتان باید به آن توجه کنید.


منبع