اگر از دکوراسیون داخلی منزلتان خسته شده‌اید و فکر می‌کنید که تغییر دکوراسیون داخلی منزل شما می‌تواند حالتان را بهتر کند، مطلب امروز راستا را از دست ندهید.

بهترین طراحی دکوراسیون داخلی نیز پس از مدتی تکراری و خسته کننده می‌شود و لازم است که هر چند وقت یکبار تغییراتی هر چند کوچک در آن اتفاق بیفتد.

تغییر دکوراسیون داخلی منزل لزوما پرهزینه و زمان‌بر نیست و گاهی می‌توان با روش‌های کم‌هزینه و اقتصادی نیز به نتیجه مطلوب دست یافت. در ادامه 4 روش کم‌هزینه و اقتصادی برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل را با هم مرور می‌کنیم.


1- چیدمان دکوراسیون داخلی را تغییر دهید.


این روش ممکن است ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد اما گاهی تنها با تغییر چیدمان دکوراسیون داخلی منزلتان می‌توانید فضای کاملا جدیدی را در منزلتان تجربه کنید.

برای شروع بهتر است چیدمان دکوراسیون داخلی یک اتاق را تغییر دهید و تمام خانه را به هم نریزید! از یک اتاق شروع کنید و قدم به قدم پیش بروید. ممکن است مجبور شوید چند مدل مختلف چیدمان را امتحان کنید تا چینش محبوبتان را بیابید.

لوازم تزیینی را جابه‌جا کنید. وسایل و مبلمان را به صورت‌های مختلف کنار هم قرار دهید و حتی جای تابلوهای نقاشی را نیز تغییر دهید.

برای گرفتن نتیجه بهتر در این روش به این نکته دقت کنید که ممکن است چینش جدید وسایل در ابتدا به نظرتان عجیب برسد و بخواهید همه چیز را به همان شکل قبلی برگردانید در این صورت به شما توصیه می‌کنیم که چند روز صبر کنید و از چینش جدید وسایلتان استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی


2- گاهی لازم است بخشی از وسایل را کنار بگذارید.


یکی دیگر از روش‌های تغییر دکوراسیون داخلی حذف وسایل و مبلمان غیر ضروری است.

در هر دکوراسیون داخلی وجود فضاهای خالی ضروری است. به عبارت دیگر پر کردن اتاق‌های منزلتان با وسایل و مبلمان مختلف لزوما به نتیجه مطلوبی منجر نمی‌شود.

هر چند وقت یکبار به اتاق‌های مختلف منزلتان سر بزنید و به دقت وسایل را بررسی کنید، ممکن است بتوانید تعدادی از آن‌ها را کنار گذاشته و مقداری فضای خالی مناسب در منزلتان ایجاد کنید.
3- سطوح مختلف را به دقت طراحی کنید.


طراحی سطوح مختلف مانند میزها، دیوارها و قفسه‌ها یکی از روش‌های طراحان داخلی برای ایجاد تغییراتی زیبا و دلپذیر در دکوراسیون داخلی است.

روی میزها و قفسه‌ها را خالی رها نکنید، از لوازم دکوراتیو و کتاب‌های خود روی میزها و قفسه‌ها استفاده کنید.

یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده از وسایل دکوراتیو و تابلوها استفاده از قانون سه تایی است. به عنوان مثال از سه تابلوی نقاشی در کنار یکدیگر و روی یک دیوار استفاده نمایید یا سه شی دکوراتیو را در یک قفسه قرار دهید. استفاده از سه شی هم‌خانواده جذابیت بصری دکوراسیون داخلی را افزایش خواهد داد و ترکیب‌بندی کامل‌تری ایجاد خواهد کرد.

4- وسایل تزیینی منزلتان را تغییر دهید.


این روش ممکن است کمی هزینه‌بر باشد اما اگر واقعا قصد تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان را دارید توصیه می‌کنیم مقداری از هزینه را صرف خرید چند تابلوی نقاشی و مجسمه جدید کنید. این هزینه قطعا در مقابل هزینه تغییرات اساسی در دکوراسیون داخلی ناچیز است اما تاثیر بسیار زیادی بر ایجاد فضایی متفاوت خواهد داشت.


تغییر دکوراسیون داخلی