[hide][/hide]دکوراسیون ورودی منزل به عنوان اولین محل برخورد هر شخص با خانه اهمیت زیادی دارد. در واقع یک دکوراسیون ورودی منزل که به دقت طراحی شده باشد حس دعوت کنندگی خانه را افزایش داده و آنجا را به محیط دلپذیرتری تبدیل می‌نماید.

مهم نیست که در منزلتان چقدر فضا دارید، چه یک آپارتمان کوچک داشته باشید و چه یک ویلای بزرگ می‌توانید با طراحی یک ورودی متناسب با منزلتان آسایش محیطی را افزایش داده و به مرتب‌ و منظم‌تر شدن فضاها کمک کنید.


در این مطلب راستا روش‌های مختلفی از چگونگی طراحی دکوراسیون ورودی منزل گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها ایده گرفته و در خانه خود به کار گیرید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.


دکوراسیون ورودی در خانه‌های با پلان باز


در آپارتمان‌های با پلان باز که امروزه بسیار دیده می‌شوند معمولا کاربری‌ها فضای مشخصی ندارند. در چنین آپارتمانی می‌توانید فضاب ورودی را با استفاده از مبلمان و وسایل مناسب تعریف و مشخص کنید.

حتی اگر فضای کافی نیز در اختیار ندارید می‌توانید با قرار دادن یک نیمکت ساده در پشت مبل‌ها یک فضای ورودی بسازید.
ایده‌های دکوراسیون ورودی خانه‌های کوچک


ایده خوبی که در دکوراسیون ورودی آپارتمان‌های کوچک می‌توان استفاده کرد نصب کردن یک آینه بزرگ است که علاوه بر کاربردی بودن با انعکاس تصویر فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد.

دکوراسیون ورودی

راه حل دیگری که در دکوراسیون ورودی‌ خانه‌های کوچک به کار می‌آید استفاده بیشتر از فضاهای عمودی است. به این معنی که به جای کمدهای با طول زیاد، سعی کنید حداکثر استفاده را از ارتفاع راهرو ببرید.روش مناسب دیگر استفاده از ورودی منزل به عنوان فضای ذخیره و نگهداری وسایل است. به عنوان مثال می‌توان از زیر میز کنسول ورودی به عنوان محل نگهداری خرت و پرت‌ها استفاده کرد.


اگر به اندازه کافی فضا دارید!


در آپارتمان‌های بزرگ‌تر می‌توان با در نظر گرفتن اتاقک کوچکی به عنوان رختکن و جالباسی دکوراسیون ورودی منزل را مشخص کرد.

در چنین فضایی بهتر است با سفارش یک کمد مناسب برای لباس‌ها، کفش‌ها و حتی کیف‌ها و ساک‌ها به راحتی خود و مهمانانتان و همچنین تمیز و مرتب نگه داشتن منزلتان کمک کنید. برای سفارش این کمد ابتدا ورودی را به طور دقیق اندازه بگیرید و سپس بر اساس نیاز خود تعداد قفسه‌ها و کمد‌ها را مشخص نمایید.

دکوراسیون ورودی


راه حلی برای دکوراسیون ورودی‌های باریک

اگر ورودی منزل شما یک راهرو باریک است بهتر است از کمدهای سرتاسری با طول زیاد و قطر کم استفاده کنید. در واقع با این کار از طول راهرو ورودی به بهترین شکل استفاده کرده‌ و در عین حال عرض راهرو را نیز تا حد ممکن خالی گذاشته‌اید.
چند طراحی خاص در دکوراسیون ورودی منزل


برای داشتن یک ورودی خاص و جذاب می‌توانید اندکی از طرح‌های عادی فراتر رفته و فضای منحصر به فردی به کمک خلاقیت خود خلق نمایید.

به عنوان مثال از رنگ‌های متفاوت و چشمگیر در ورودی استفاده کنید یا یک وسیله و مبلمان ویژه و خاص در دکوراسیون ورودی منزل خود قرار دهید.

در ادامه برخی از طرح‌های جذاب و زیبایی که می‌توانید در دکوراسیون ورودی منزل خود به کار ببرید را مشاهده می‌نمایید.