بازسازی خانه و ایجاد تغییرات در طراحی داخلی یکی از سخت‌ترین تصمیماتی است که هر صاحب‌خانه‌ای ممکن است با آن مواجه شود.

واگذار کردن بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون به معماران و افراد متخصص تا حد زیادی مشکلات احتمالی را کاهش می‌دهد و به طی کردن مسیر درست و منطقی بازسازی خانه کمک خواهد کرد. این کار همچنین می‌تواند از هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری کرده و در زمان کوتاه‌تر شما را به نتیجه مطلوب‌تری برساند.


در این مطلب راستا تصاویری از یک نمونه موفق بازسازی خانه گردآوری کرده‌ایم که دیدن آن‌ می‌تواند شما را در گرفتن تصمیم بازسازی خانه مصمم‌تر کند. با ما همراه باشید.


این خانه در شهر سیدنی استرالیا واقع شده است و در دهه 50 میلادی ساخته و تکمیل شده است.

پیش از بازسازی فضاهای خانه کوچک و نامناسب بودند و به همین دلیل فضای داخلی شلوغ و نامرتب به نظر می‌رسید. آشپزخانه با دیواری از نشیمن جدا شده بود و رنگ‌های به کار رفته در خانه نیز فضای داخلی را دلگیرتر کرده بود.

بازسازی خانه

در بازسازی این خانه طراحان و معماران تصمیم گرفتند که به جای تغییر تمام خانه که به یک بازسازی پرهزینه می‌انجامید با تغییرات کمتر اما اساسی کار بازسازی خانه را با هزینه کمتر به پایان برسانند. تمرکز تیم طراحی بر روی دلبازتر و روشن‌تر کردن فضا بود. آن‌ها همچنین قصد داشتند که ظاهر خانه را مدرن‌تر کنند.


همان‌طور که در تصاویر قبل و بعد این نمونه بازسازی خانه مشاهده می‌کنید با تغییر کفپوش و برداشتن دیوار بین آشپزخانه و نشیمن این خانه بسیار مدرن‌تر و امروزی‌تر شده است.

در واقع در بازسازی این خانه هدف اصلی تغییر دادن پلان و تبدیل آن به پلان باز بوده است. همچنین جابه‌جا کردن محل آشپزخانه باعث شده است که از فضای موجود بهتر استفاده شده و سیرکولاسیون و حرکت در فضا راحت‌تر انجام شود. پس از بازسازی خانه آشپزخانه به عنوان بخش مهمی از خانه در معرض دید قرار گرفته است در حالی که پیش از بازسازی در گوشه‌ای مخفی شده بود.

از ایده‌های جالبی که در بازسازی این خانه به کار رفته می‌توان به استفاده خلاقانه از آینه اشاره کرد. پس از جابه‌جایی محل آشپزخانه در دیواره پشت ظرفشویی از آینه استفاده شده است که با بازتاب نور فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهند. پس از بازسازی خانه دسترسی آشپزخانه به ناهارخوری نیز منطقی‌تر شده است.کابینت‌های قدیمی آشپزخانه تعویض شدند و انتخاب رنگ سفید برای کابینت‌ها به هماهنگی بیشتر نشیمن و آشپزخانه کمک کرده است.

پس از ایجاد تغییرات کلی و اساسی، تغییرات دیگری مانند رنگ کردن دیوارها و تعویض کفپوش انجام شده است. رنگ دیوارها به خاکستری روشن تغییر یافته است که به علت خنثی و سرد بودن این رنگ فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. همچنین کفپوش نیز از رنگ سرد انتخاب شده است، برای تعدیل رنگ‌های سرد به کار رفته در کف و دیوارها از رنگ‌های زرد و خردلی در جزییاتی مانند تابلوی نقاشی و کوسن‌ها بهره برده شده است.

نورپردازی خانه نیز با تغییر لامپ‌ها و لوسترها و همچنین افزودن یک آباژور به نشیمن بهبود یافته و فضا را گرم‌تر و خودمانی‌تر کرده است.