اتاق نشیمن معمولا اولین اتاقی است که پس از ورود به منزل دیده می‌شود و حس اولیه از منزل شما از دکوراسیون اتاق نشیمن حاصل می‌شود.

اتاق نشیمن همچنین محل گردهمایی‌های خانوادگی، مهمانی‌ها و گذراندن اوقاتی با اعضای خانواده است و دکوراسیون اتاق نشیمن باید برای همه این فعالیت‌ها به خوبی طراحی شود.

ممکن است شما نیز به داشتن اتاق نشیمن بزرگ‌تر و جادارتری در ذهن خود فکر کرده باشید اما به دلایلی امکان جابه‌جایی یا بزرگ‌تر کردن متراژ این فضا برای شما مقدور نباشد، اگر چنین است ناامید نشوید!

ترفندهای دکوراسیون و طراحی داخلی بسیاری برای تغییر دادن فضاها وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید دکوراسیون اتاق نشیمن منزل خود را تغییر داده و باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن آن شوید.

در این مطلب راستا به برخی از این ترفندها می‌پردازیم که برای دکوراسیون اتاق نشیمن بسیار کاربردی و مناسب می‌باشند.


به طراحی کف اتاق نشیمن توجه کنید.


کف هر فضا بخش عمده‌ای از آن فضا به حساب می‌آید بنابراین توجه به آن بسیار مهم است. در دکوراسیون اتاق نشیمن سعی کنید از یک نوع متریال برای کف فضا استفاده کنید به عنوان مثال فقط یک نوع پارکت یا سرامیک در کف منزلتان به کار ببرید.

این کار باعث یکپارچگی و گسترده‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شود، این در حالی است که استفاده از چند نوع متریال مختلف فضا را شلوغ و درهم‌ریخته و در نتیجه کوچک‌تر نشان خواهد داد.

بهتر است در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک خود از مبل و صندلی‌های پایه‌دار استفاده کنید، با این انتخاب، دید چشم باز شده و حس سبکی به فضا القا می‌گردد.

دکوراسیون اتاق نشیمن


از دیوارها به بهترین شکل استفاده کنید.


محل تقاطع دیوارها و کف بزرگی و وسعت فضا را چه به صورت واقعی و چه به صورت بصری نشان می‌دهد بنابراین یکی از نقاط مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن محل برخورد دیوارها و کف می‌باشد.

در این نقاط بهتر است از قفسه‌های بلندی استفاده کنید که بر ارتفاع دیوار تاکید کرده و نگاه‌ها را به سمت بالا هدایت می‌کنند.

دکوراسیون اتاق نشیمن


کار آینه‌ها دو برابر کردن است!


نقش آینه‌ها در دکوراسیون فضاهای کوچک بسیار مهم و حیاتی است. آینه‌ها با انعکاس نور و تصویر باعث روشن‌تر شدن و بزرگ‌تر شدن اتاق نشیمن کوچک شما خواهند شد.

می‌توانید با نصب آینه روبه‌روی نقطه کانونی دکوراسیون اتاق نشیمن یا یک مبلمان جذاب، زیبایی آن را دو برابر کنید.

در دکوراسیون اتاق نشیمن می‌توانید از یک آینه بزرگ قاب شده یا چند آینه کوچک که به خوبی کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن


چینش مبلمان را به درستی انجام دهید.


حرکت راحت و بدون دردسر در فضاهای داخلی نشانه بزرگ بودن آن‌ها است، به همین دلیل مهم است که در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک خود چینش مبلمان را به گونه‌ای تنظیم کنید که حرکت افراد به راحتی صورت پذیرد.

به چگونگی ورود، حرکت و جابه‌جایی افراد بیندیشید و بر اساس این حرکت‌ها چینش مبلمان و وسایل دکوراسیون اتاق نشیمن را مشخص نمایید.

هنگام چینش وسایل به امکان راحت باز و بسته شدن درها و پنجره‌ها نیز فکر کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن


یک نقطه کانونی مشخص کنید.


استفاده از یک نقطه کانونی جذاب در دکوراسیون اتاق نشیمن باعث می‌شود که نگاه‌ها به آن نقطه خیره شده و کمتر متوجه کوچک بودن فضا شوند.

این نقطه کانونی می‌تواند یک اثر هنری خاص، یک مبل آنتیک یا یک پیانو باشد. هر چیزی که در عین هماهنگی، خود را از سایر وسایل جدا کرده و بیشتر به چشم بیاید می‌تواند یک نقطه کانونی مناسب باشد.

دکوراسیون اتاق نشیمن