از آنجایی که این روزها به دلیل کمبود وقت بیشتر افراد تمایل دارند که دوش‌های سریع بگیرند در بیشتر خانه‌ها حمام‌ها بدون وان و با دوش طراحی می‌شوند. اما لذت غوطه‌ور شدن در وان حمام را نمی‌توان به هیچ وجه نادیده گرفت.

وجود یک وان مناسب در دکوراسیون حمام منزل شما می‌تواند در روزهای پراسترس به کمکتان بیاید و آرامش ذهنی و جسمی را به شما بازگرداند. به همین دلیل بهتر است در صورت وجود فضای کافی علاوه بر دوش یک وان حمام نیز در دکوراسیون حمام خود قرار دهید.

اگر شما نیز از طرفداران دوش‌های سریع هستید مطلب امروز ما را از دست ندهید. در مطلب امروز راستا به معرفی چند مدل وان حمام که می‌توانید در دکوراسیون حمام منزلتان به کار ببرید خواهیم پرداخت.


محبوب‌ترین مدل وان حمام


یکی از مدل‌های بسیار محبوب وان حمام که بسیاری از کارفرمایان و طراحان در پروژه‌های خود استفاده می‌کنند وان جدا شونده‌ای است که امکان جابه‌جایی دارد.

رنگ‌های روشن و به خصوص وان‌های سفید نیز از جمله مدل‌های همیشه محبوب به شمار می‌روند.

دکوراسیون حمام


از نور و متریال‌های طبیعی استفاده نمایید.


وجود نور و متریال‌های طبیعی در دکوراسیون حمام بسیار آرامش‌بخش و دلپذیر است. اگر محل قرارگیری حمام شما به گونه‌ای است که از اطراف به داخل دید وجود دارد می‌توانید از شیشه‌های مات استفاده کنید.
دکوراسیون حمام را کاربردی طراحی کنید.


وان حمامی که در دکوراسیون حمام خود به کار می‌برید نباید فقط زیبا باشد. در واقع زیبایی شرط لازم است اما کافی نیست.

وان حمام علاوه بر زیبایی باید کاربردی نیز باشد و به لحاظ سایز و ابعاد درست طراحی شده و در محل درست نیز قرار گرفته باشد.
کفپوش حمام را درست انتخاب کنید.


برای قرار دادن وان در دکوراسیون حمام باید به وزن آن نیز توجه کنید. وان‌های حمام معمولا وزن زیادی دارند و پس از آنکه پر از آب می‌شوند وزن بیشتری نیز بر کف حمام وارد خواهد آمد، به همین دلیل پیش از قرار دادن وان باید به انتخاب کفپوش مناسب و مقاومی که بتواند وزن زیادی را تحمل کند بیندیشید.

متریال کف حمام علاوه بر مقاومت بالا باید ضد آب نیز باشد.
سیستم لوله‌کشی منزلتان را بررسی کنید.


پیش از طراحی دکوراسیون حمام و مشخص کردن محل قرارگیری وان باید سیستم لوله‌کشی منزلتان را بررسی کنید. برای این کار بهتر است از یک متخصص تاسیسات کمک بگیرید.

محل مناسب قرار گرفتن وان حمام به چگونگی سیستم لوله‌کشی مرتبط است. بهتر است توان پکیج یا آبگرمکن را نیز بررسی کرده و از امکان تامین آب گرم کافی مطمئن شوید.
در مصرف آب صرفه جویی کنید.


با توجه به مصرف زیاد آب در وان حمام بهتر است به طور مداوم از آن استفاده نکنید یا سعی کنید که وان را کاملا از آب پر ننمایید و فقط به حد نیاز آن را پر کنید.

روش دیگری که برای صرفه جویی در مصرف آب می‌توانید به کار ببرید خرید و نصب وان‌هایی است که عمق به نسبت کمتری دارند، این وان‌ها برای صرفه جویی در مصرف آب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که معمولا 18 تا 20 سانت عمق دارند.

دکوراسیون حمام