دفتر مالی (Malee) که یک شرکت بسته‌بندی میوه و آبمیوه است در شهر بانکوک، تایلند قرار گرفته است. طراحی و دکوراسیون داخلی اداری این دفتر توسط تیم طراحی استودیو اربیت انجام شده است.

این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بسته‌بندی میوه و آبمیوه در تایلند می‌باشد که محصولات خود را به کشورهای بسیار دیگری نیز صادر می‌کند.

در سال‌های اخیر شرکت مالی تصمیم به توسعه شرکت خود گرفته است و دو هدف عمده را دنبال کرده است: حرکت به سمت هرچه سالم‌تر کردن محصولات و نشان دادن ارتباط محکم بین شرکت و کشاورزانی که محصولات را تولید می‌کنند.

صاحبان شرکت قصد داشتند که این اهداف به خوبی در همه وجوه شرکت و از جمله در دکوراسیون داخلی اداری آن نیز منعکس شود.

دکوراسیون داخلی اداری

از آنجایی که 20 سال از آخرین تعمیرات و تغییرات دکوراسیون داخلی گذشته بود ایجاد تغییرات اساسی لازم می‌نمود. چالشی که طراحان پروژه با آن روبه‌رو بودند لزوم ایجاد تغییراتی در سازه و نما علاوه بر دکوراسیون داخلی بود و تمام این تغییرات باید همزمان پیش می‌رفت.

در ادامه این مطلب راستا مشاهده خواهید کرد که طراحان استودیو اربیت چگونه دکوراسیون داخلی اداری این شرکت را به بهترین شکل طراحی و اجرا کرده‌اند.هدف طراحان پروژه دکوراسیون داخلی دفتر مرکزی شرکت مالی در درجه اول نشان دادن اهمیت سلامتی در سیاست‌گذاری شرکت بود. در واقع آن‌ها با تمرکز بر زندگی سالم کار خود را آغاز کردند و روح حاکم بر این دکوراسیون داخلی اداری نیز از همین موضوع نشئت گرفته است.

انتخاب رنگ‌ها ساده اما چشمگیر است.

دکوراسیون داخلی اداری


در جای جای دفتر این شرکت از طرح‌های زنده گرافیکی استفاده شده است که در کنار دیوارهای ساده و تمیز خود را بیشتر نشان می‌دهند. این طرح‌ها به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که حس تازگی و طراوت میوه و سبزیجات را به خوبی به بیننده منتقل می‌کنند.

دکوراسیون داخلی اداری

استفاده از متریال‌های طبیعی مانند چوب و همچنین تصاویری از میوه‌ها بر حس سلامتی و زندگی سالم تاکید می‌کنند.

این دکوراسیون داخلی اداری مدرن و مینیمالیستی طراحی شده اما ارتباط با گذشته شرکت با استفاده از تصاویر مختلف و تصویرسازی‌ها حفظ شده است.

دکوراسیون داخلی اداری

برخی از فضاهای شرکت به خوبی با به کار بردن شیشه‌های سرتاسری از نور طبیعی بهره می‌برند اما در برخی از فضاها مانند اتاق جلسات و کارهای گروهی که بنا به اقتضای نیازها و سیاست‌های شرکت در بخش‌های درونی پلان قرار گرفته‌اند از نور طبیعی بی‌بهره‌اند. برای تامین نور این فضاها تیم طراحی از نورگیرهای سقفی استفاده کرده است. این نورگیرها با تامین نور طبیعی مناسب و کافی امکان تمرکز بر پروژه‌ها و کارهای گروهی را به خوبی فراهم می‌کنند.

دکوراسیون داخلی اداری

در طراحی کف شرکت در بخش‌های مختلف از یک نوع پوشش اما با رنگ‌های متفاوت استفاده شده است، که در برخی بخش‌ها تیره‌تر و در برخی دیگر روشن‌تر است. به کار بردن یک نوع پوشش باعث می‌شود که تمام این دکوراسیون داخلی اداری یکپارچه و در امتداد هم به نظر برسد.طراحان دکوراسیون این شرکت قصد داشتند ارتباط بین کشاورزان و محصولات را به وضوح در فضاهای داخلی نشان دهند، آن‌ها همچنین تمایل داشتند که ارتباط مستحکمی بین کارمندان شرکت و کشاورزان به وسیله طراحی و دکوراسیون داخلی برقرار کنند که تا حد زیادی در این امر موفق عمل کرده‌اند.