اگر آشپزخانه منزلتان کوچک است و در عین حال تمایل به داشتن یک کابینت جزیره در دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود هستید مطلب امروز راستا را از دست ندهید.

درست است که کابینت‌های جزیره معمولا در آشپزخانه‌های بزرگ دیده می‌شوند و هزینه زیادی نیز برای آن‌ها صرف می‌شود اما اینکه فضای داخلی منزل شما کوچک است به این معنی نیست که نمی‌توانید یک کابینت جزیره در دکوراسیون آشپزخانه کوچک منزلتان داشته باشید.


در ادامه چند روش خلاقانه که به کمک آن‌ها می‌توانید یک کابینت جزیره به دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود بیفزایید به شما معرفی خواهیم کرد.


همه چیز را جمع و جورتر کنید.


اولین نکته‌ای که در رابطه با افزودن کابینت جزیره به دکوراسیون آشپزخانه منزلتان باید بدانید این است که به دلیل کمبود فضا باید همه چیز را اندکی کوچک‌تر و جمع و جورتر در نظر بگیرید. این کوچک‌تر شدن شامل پیشخوان، فضای صرف غذا و کابینت‌ها می‌شود.

ممکن است به این فکر بیفتید که کوچک‌تر کردن پیشخوان و سایر کاربری‌ها باعث غیر قابل استفاده شدن و نامناسب شدن آشپزخانه خواهد شد اما با استفاده از اندازه‌ها و نسبت‌های درست این موضوع کاملا قابل حل خواهد بود.

ممکن است مجبور شوید در پشت پیشخوان تنها از یک یا دو صندلی استفاده کنید اما این مسئله قطعا از نبود آن‌ها بهتر خواهد بود.

بنابراین در گام اول آشپزخانه را اندازه بگیرید و همه چیز را به دقت محاسبه کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچکسینک ظرفشویی را در کابینت جزیره کار کنید.


یکی از روش‌های بسیار کاربردی در دکوراسیون آشپزخانه کوچک می‌تواند ترکیب کردن سینک ظرفشویی با کابینت جزیره باشد.

برای عملکرد بهتر می‌توانید پیشخوان را بزرگ‌تر در نظر بگیرید و یک فضای صبحانه خوری کوچک نیز روی کابینت جزیره پیش‌بینی کنید.

ترکیب کاربری‌ها یکی از ترفندهای طراحان دکوراسیون در فضاهای کوچک است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک


کابینت جزیره را کوچک‌تر کنید.


اگر کمبود جا برای شما یک مسئله جدی است و تصمیمتان برای افزودن کابینت جزیره به دکوراسیون آشپزخانه کوچک منزلتان قطعی است می‌توانید از کابینت جزیره کوچک‌تری استفاده کنید که در وسط فضا قرار بگیرد.

این نوع کابینت‌های جزیره که بیشتر نقش یک میز یا پیشخوان کار را ایفا می‌کنند با چند چهارپایه مینیمال ترکیبی مناسب در دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما ایجاد خواهند کرد.

در این آشپزخانه‌ها بهتر است چهارپایه یا صندلی‌هایی را انتخاب کنید که بتوان به راحتی آن‌ها را زیر کابینت جزیره قرار داد. این انتخاب به شما اجازه می‌دهد که آشپزخانه شما همواره مرتب به نظر برسد.
از کابینت جزیره حداکثر استفاده را ببرید.


همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد در دکوراسیون فضاهای کوچک تا جایی که می‌توانید کاربری‌ها را با هم ترکیب کرده و در فضا صرفه جویی کنید.

با یک نگاه خلاقانه به کابینت جزیره و برآورد نیازهایتان می‌توانید به راه‌حل‌های مناسبی برسید.

به عنوان مثال می‌توانید فضای زیر کابینت را به محلی برای قرار دادن کتاب‌ها و مجلاتتان تبدیل کرده یا حتی از قفسه‌هایی که زیر کابینت ساخته‌اید برای نگه‌داشتن مرباها و ترشی‌ها یا انواع نوشیدنی استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

در پایان به یاد داشته باشید که در صورت طراحی درست و حساب شده یک کابینت جزیره در دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما می‌تواند به مرتب‌تر شدن فضا کمک کند و حتی فضای بیشتری برای نگهداری و ذخیره وسایل در اختیار شما قرار دهد.