اگر از ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی منزلتان خسته شده‌اید و تمایل دارید که تغییراتی در آن ایجاد نمایید این مطلب راستا برای شما گردآوری شده است.

ایجاد تغییراتی در پالت رنگ دکوراسیون داخلی هر فضا باعث شادابی و نشاط بیشتر در آنجا خواهد شد و روح تازه‌ای به فضای داخلی خواهد دمید.

ممکن است فکر کنید تغییر پالت رنگ دکوراسیون داخلی منزلتان تنها با رنگ کردن مجدد دیوارها، تغییر کامل مبلمان و پرده‌ها و صرف هزینه زیاد اتفاق می‌افتد، البته که رنگ آمیزی مجدد و خرید مبلمان و نصب پرده‌های جدید یکی از روش‌های تغییر پالت رنگی دکوراسیون داخلی هر فضا است اما روش‌های دیگری نیز وجود دارد که امکان ایجاد تغییراتی بدون نیاز به رنگ آمیزی تمام دیوارها را فراهم می‌کند. در ادامه به برخی از این روش‌ها می‌پردازیم که به نسبت ساده و مقرون به صرفه هستند. با ما همراه باشید.


1- ترکیب دو رنگ در دکوراسیون داخلی


اگر در حال حاضر دکوراسیون داخلی منزل شما یک رنگ غالب و مسلط دارد و قصد ایجاد تغییراتی در آن را دارید لازم نیست که رنگ ابتدایی را حذف کرده و رنگ جدیدی به فضا بیفزایید.

می‌توانید به جای حذف رنگ اولیه، یک رنگ جدید که در هماهنگی با آن است را به دکوراسیون داخلی منزلتان بیفزایید.

نکته مهم در استفاده از این روش ترکیب درست و به اندازه رنگ‌ها است به گونه‌ای که در اجزای کوچک و بزرگ هر دو رنگ به مقدار صحیح استفاده شوند.

رنگ دکوراسیون داخلی


2- خرید یک فرش جدید


یکی دیگر از راه‌های ساده برای تغییر پالت رنگ دکوراسیون داخلی منزلتان خرید یک فرش جدید است. می‌توانید با خرید یک فرش یا قالیچه جدید که ترکیب رنگ دلخواه شما را دارد، دکوراسیون داخلی فضای مورد نظرتان را به سادگی تغییر دهید.

با استفاده از این روش می‌توانید هر چند وقت یکبار که از ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی فضاهای منزلتان خسته شدید با خرید یا جابه‌جایی فرش‌ها و قالیچه‌های منزلتان در محیط داخلی تغییر و تنوع ایجاد کنید.
3- استفاده از آثار هنری


یکی از مزایای اصلی استفاده از آثار هنری به عنوان بخشی از دکوراسیون سادگی نصب و تغییر دادن آن‌ها است. اگر قصد ایجاد تغییر سریع و بی دردسر پالت رنگ دکوراسیون داخلی منزلتان را دارید از تغییر و افزودن آثار هنری به فضاهای داخلی آغاز کنید.

از آثار هنری و تابلوهایی استفاده کنید که دربردارنده رنگ‌های جدید مورد نظرتان باشند.
4- رنگ کردن برخی از وسایل و مبلمان


ایده دیگری که برای ایجاد تغییراتی در رنگ دکوراسیون داخلی وجود دارد رنگ کردن یک یا تعدادی از وسایل است که قدیمی شده‌اند.

حتی می‌توانید با صرف هزینه‌ای اندک وسایل کوچکی با رنگ‌های مختلف تهیه کنید و در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف به کار برید.
5- ایجاد تغییرات رنگی با استفاده از اشیا تزیینی و کوچک


با انتخاب درست و آگاهانه اشیا تزیینی و دکوراتیو مانند کوسن‌ها، مجسمه‌ها، گلدان‌ها و سایر وسایل مشابه می‌توانید به سادگی تغییرات موثری در پالت رنگ دکوراسیون داخلی منزلتان ایجاد کنید.

این روش به خصوص برای خانه‌هایی با رنگ‌های غالب خنثی در دکوراسیون داخلی مفید و کاربردی است و با هزینه‌ای نه چندان زیاد باعث ایجاد تعادل رنگی در محیط داخلی می‌شود.

رنگ دکوراسیون داخلی