در خانه‌های امروزی توجه به فضای باز و همچنین فضای سبز بسیار مهم شده است به گونه‌ای که ترکیب درست فضای داخلی و خارجی یکی از مهارت‌های مهم در طراحی دکوراسیون به حساب می‌آید. 
در این مطلب راستا قصد داریم به ارائه راهکارهایی بپردازیم که به کمک آن‌ها می‌توانید به دکوراسیون داخلی آشپزخانه منزلتان فضای سبز بیفزایید.

افزودن فضای سبز به آشپزخانه منزلتان نیاز به مساحت وسیع ندارد و در یک آپارتمان کوچک نیز می‌توان بخش کوچکی به عنوان باغچه یا پاسیو به دکوراسیون داخلی آشپزخانه افزود.
افزودن این فضای سبز به دکوراسیون داخلی منزلتان علاوه بر ایجاد سرسبزی و طراوت در محیط منزلتان به شما اجازه می‌دهد که برخی از سبزیجات خوراکی مورد استفاده خود را نیز در منزل پرورش دهید.

۱- استفاده از فضای سبز به عنوان نقطه کانونی

یکی از روش‌های افزودن  فضای سبز به دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده از آن به عنواننقطه کانونی در دکوراسیون است. این روش برای استفاده در آشپزخانه‌های مدرن ومینیمالیستی بسیار مناسب است و سادگی رنگ‌ها و بافت‌های آشپزخانه‌های مدرن باعث بیشتر دیده شدن باغچه کوچک شما خواهد شد.

۲- ایجاد فضای سبز در آشپزخانه‌های کوچک


اگر آشپزخانه کوچکی دارید باز هم می‌توانید با صرف هزینه اندک و با استفاده از مواد بازیافتی مانند شیشه‌های مربا و ترشی و مطابق سلیقه خودتان بخشی از دیوار آشپزخانه را به عنوان یک باغچه کوچک مورد استفاده قرار دهید. 
با انتخاب دیواری که نزدیک به اجاق گاز قرار دارد می‌توانید به راحتی در هنگام آشپزی از سبزیجات کاشته شده خود استفاده کنید.
نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که باغچه را در جایی تعبیه کنید که نور کافی دریافت کند.


۳- استفاده از آویزها

اگر امکان اختصاص دادن یک دیوار را به فضای سبز در دکوراسیون داخلی آشپزخانه منزلتان ندارید می‌توانید از آویزهای سقفی کمک بگیرید. 
می‌توانید این آویزها را در چند بخش از منزلتان بیاویزید و با این کار طراوت و سرسبزی را در فضای داخلی جاری سازید. 
این روش کمک می‌کند که دکوراسیون داخلی آپارتمان شما حسی طبیعی و زنده داشته و پس از گذراندن روزهای کاری در فضای شهری مامن دلپذیری برای شما و خانواده‌تان باشد.
دکوراسیون داخلی آشپزخانه
۴- ترکیب فضای باز و بسته

همانطور که اشاره شد امروزه ترکیب فضاهای باز و بسته از مسائل مهم طراحی داخلی به حساب می‌آید و تلفیق درست این فضاها به ایجاد خانه‌هایی دلپذیر کمک می‌کند.
اگر بالکن در کنار آشپزخانه قرار گرفته است می‌توانید بخشی از گلدان‌ها را در بالکن و بخش دیگر را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه قرار دهید و به این ترتیب حسی از یکپارچگی در فضای آپارتمان خود به وجود آورید.


علاوه بر روش‌های ذکر شده در این مطلب می‌توانید با استفاده از خلاقیت خود بسیاری راه‌های دیگر نیز برای افزودن باغچه‌ای کوچک به دکوراسیون داخلی آشپزخانه آپارتمانتان بیابید.