آشپزخانه‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین فضاهای هر خانه همواره مورد توجه هستند و تقریبا همه اعضای خانواده به صورت مداوم از آن استفاده می‌کنند، با توجه به این توضیح اهمیت دکوراسیون آشپزخانه نیز کاملا قابل درک است و صرف اندکی هزینه بیشتر در این فضا توجیه منطقی دارد.

امروزه به کار بردن کابینت‌های دو رنگ در دکوراسیون آشپزخانه در حال گسترش است و روزبه‌روز محبوبیت بیشتری می‌یابد.

اگر شما نیز از علاقه‌مندان استفاده از کابینت‌های دو رنگ در دکوراسیون آشپزخانه هستید این مطلب راستا را دنبال کنید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که با چه روش‌هایی می‌توانید از کابینت‌های دو رنگ در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید.


مشخص کردن نقطه کانونی


یکی از روش‌های محبوب استفاده از کابینت‌های دو رنگ در دکوراسیون آشپزخانه انتخاب یک ست کابینت به عنوان نقطه کانونی است. حتی ممکن است کابینت جزیره این نقش را بر عهده گیرد و رنگی متفاوت از سایر کابینت‌ها داشته باشد.

در این روش ابتدا به محل قرارگیری نقطه کانونی دکوراسیون آشپزخانه فکر کنید و پس از انتخاب بهترین نقطه، رنگ کابینت‌ها را مشخص نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه


فراتر از رنگ بیندیشید!


اگر تمایلی به استفاده از رنگ‌های متضاد و چشمگیر در دکوراسیون آشپزخانه منزلتان ندارید و به نظرتان این رنگ‌ها ممکن است فضای داخلی خانه را به لحاظ بصری شلوغ کنند می‌توانید از روش‌های دیگری برای به کار بردن کابینت‌های دو رنگ در دکوراسیون داخلی بهره گیرید.

یکی از این روش‌ها استفاده از کابینت‌هایی در یک تناژ رنگی اما با متریال‌های متفاوت است. به عنوان مثال می‌توانید از چوب معمولی و هایگلاس یا ترکیب شیشه و فلز کمک بگیرید.

دکوراسیون آشپزخانه


کابینت‌های تیره‌تر را در قسمت پایین کار کنید.


این مورد یکی از نکات اساسی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه با دو نوع کابینت است.

با قرار دادن کابینت‌های تیره در قسمت پایین و کابینت‌های روشن‌تر در قسمت بالا در دکوراسیون آشپزخانه یک نظم بصری ایجاد و فضا را بهتر تعریف خواهید کرد.

از طرف دیگر این روش باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا خواهد شد، چرا که کابینت‌های روشن‌تر که در قسمت بالا قرار گرفته‌اند نگاه‌ها را به سمت خود کشیده و باعث می‌شوند به بخش‌های پایینی کمتر دقت شود.

برای گرفتن نتیجه مناسب از این روش می‌توانید رنگ‌های چشمگیر و قوی را با سفید ست کنید، این روش یکی از مطمئن‌ترین نتیجه‌ها را در استفاده از کابینت‌های دو رنگ به دست خواهد داد.

دکوراسیون آشپزخانه


هماهنگی بین کابینت‌ها را فراموش نکنید.


زمانی که قصد دارید از دو مدل یا دو رنگ کابینت مختلف در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید به یاد داشته باشید که این دو نوع کابینت قرار است در یک فضا نصب شوند، به همین دلیل باید روی این کابینت‌ها عناصری وجود داشته باشد که در این دو نوع کابینت هماهنگی ایجاد کنند به گونه‌ای که هر بیننده در نگاه اول ارتباط بین این کابینت‌ها را متوجه شود.

برای ایجاد این هماهنگی می‌توانید از رنگ‌های یک خانواده یا رنگ‌های نزدیک به هم استفاده کنید. اگر قصد دارید از رنگ‌های متفاوت یا مکمل بهره گیرید می‌توانید در جزییات کابینت‌ها از عناصر مشابه و هماهنگ استفاده کنید، به عنوان مثال دستگیره‌های مشابه یا تزیینات کار شده مشابه روی کابینت‌ها می‌توانند این هماهنگی و یکپارچگی بصری را ایجاد نمایند.

دکوراسیون آشپزخانه