بسیاری از کارمندان و صاحبان کسب و کار علاوه بر ساعت‌های کاری خود در شرکت‌ها و ادارات بخشی از ساعات استراحت خود در منزل را نیز به انجام کارهای عقب افتاده اختصاص می‌دهند، همچنین افرادی نیز ترجیح می‌دهند که فقط در منزل و به صورت دورکاری کار کنند.

همه این افراد به فضای مناسبی برای انجام کار و فعالیت‌های خود در منزل نیاز دارند که باید مطابق با نیازهایشان طراحی و اجرا شود. بنابراین تصمیم گرفتیم این مطلب راستا را به نکاتی در زمینه طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی اختصاص دهیم. با ما همراه باشید.


1- محل مناسبی برای دفتر کار خانگی خود انتخاب کنید.


پیش از طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی خود باید مکان درستی برای آن انتخاب نمایید. این محل باید تا حد ممکن ساکت و آرام باشد و در مسیر تردد و رفت و آمد سایر اعضای خانواده قرار نداشته باشد.

بنابراین بهتر است دفتر کار خانگی خود را در جایی دور از سرویس بهداشتی و آشپزخانه طراحی کنید. همچنین اگر فرزند کوچکی دارید بهتر است محل استقرار دفتر کار خانگی به صورتی باشد که بتوانید مراقب کودکتان نیز باشید.


2- در طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی تا حد ممکن مینیمال عمل کنید.


سبک‌های طراحی بسیاری وجود دارند که می‌توانید در دکوراسیون دفتر کار خانگی خود از آن‌ها استفاده کنید اما یکی از بهترین سبک‌ها در طراحی دفتر کار سبک مینیمال است که همواره حسی از آرامش و نظم و ترتیب را به ذهن القا می‌کند. این سبک به خصوص برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است.

دکوراسیون دفتر کار خانگی


3- از وسایل الکترونیکی بی‌سیم استفاده کنید.


اسکنرها و چاپگرهای بی‌سیم بهترین انتخاب برای دکوراسیون دفتر کار خانگی هستند.

اگر امکان خرید وسایل الکترونیکی بی‌سیم را ندارید سعی کنید برای داشتن فضایی مرتب سیم وسایل را از دید پنهان کنید. برای پنهان نگاه داشتن سیم‌ها می‌توانید آن‌ها را زیر میزها و کمدها به دیوار بچسبانید یا روی آن‌ها یک روکش یکدست و منظم کار کنید.
4- از نور طبیعی بهره ببرید.


بهتر است تا حد امکان دفتر کار خانگی خود را نزدیک یک پنجره انتخاب کنید و در طول روز از نور طبیعی و همچنین مناظر بیرون خانه بهره ببرید.

مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که افرادی که در معرض نور طبیعی کار می‌کنند بسیار خلاق‌تر بوده و بازدهی بیشتری دارند.

دکوراسیون دفتر کار خانگی


5- اهمیت گل و گیاه در دکوراسیون دفتر کار خانگی


درست است که کار کردن در منزل از دفاتر خشک و بی‌روح بسیار بهتر است اما برای بازدهی بیشتر می‌توانید از تعدادی گل طبیعی در گوشه و کنار دفتر خانگی خود استفاده کنید.

گیاهان علاوه بر القای حس سرزندگی، هوا را نیز تصفیه کرده و محیط را شاداب می‌کنند.
6- هماهنگی دکوراسیون دفتر کار خانگی با سایر فضاها


اگر دفتر کار شما از بخش‌های دیگر منزل قابل رویت است بهتر است به گونه‌ای طراحی شود که در هماهنگی و تعامل با فضاهای دیگر باشد. دقت کنید که در این حالت انتخاب سبک و رنگ‌های به کار رفته در فضاها باید مکمل یکدیگر باشند.

دکوراسیون دفتر کار خانگی


7- قفسه بندی کنید.


برای جلوگیری از ریخت و پاش‌ کاغذها و دفترها بهتر است فضای کار خانگی خود را قفسه‌ بندی کرده و محل قرار دادن اسناد و مدارک مختلف را از قبل مشخص کنید.

برای نظم و ترتیب بیشتر می‌توانید برای قفسه‌ها در کشویی طراحی کنید که به راحتی نیز باز و بسته شوند.

همچنین می‌توانید با اسکن کردن مدارک به جای نسخه‌های چاپی از نسخه‌های دیجیتالی استفاده کنید.

دکوراسیون دفتر کار خانگی