معمولا بیشتر افراد آشپزخانه را قلب خانه به حساب می‌آورند و به همین دلیل به دکوراسیون آشپزخانه بسیار اهمیت می‌دهند اما اگر آشپزخانه قلب خانه باشد می‌توان حمام و سرویس بهداشتی را بازو‌های خانه به حساب آورد!

بنابراین اهمیت دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی اگر بیشتر از دکوراسیون آشپزخانه نباشد کمتر از آن نیز نیست.

درست است که حمام و سرویس بهداشتی در معرض دید مستقیم قرار ندارند اما بی‌توجهی به دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی طراحی نامناسب آن‌ها باعث خواهد شد که از محیط منزلتان به اندازه کافی لذت نبرید و همواره از طراحی داخلی آن ناراضی باشید.

نکته‌ای که در رابطه با دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی چه در هنگام ساخت و چه در هنگام ایجاد تغییرات و بازسازی وجود دارد این است که حمام و سرویس بهداشتی باید به کاربردی‌ترین شکل ممکن طراحی شوند.

به این معنی که در طراحی حمام و سرویس بهداشتی باید از کل مساحت موجود به صورت بهینه استفاده شود.

بازسازی دکوراسیون حمام ممکن است هزینه‌بر باشد اما علاوه بر دلپذیرتر شدن فضای داخلی منزلتان، در نهایت بر ارزش مادی آن نیز خواهد افزود.

در ادامه این مطلب راستا نکاتی در رابطه با طراحی و تغییر دکوراسیون حمام آورده شده است که قطعا به کارتان خواهند آمد.


پوشش کف و دیوارها


در طول سال‌هایی که در منزلتان زندگی خواهید کرد تغییر شیرآلات حمام یا آینه و سایر لوازم کار سختی نخواهد بود اما تغییر کاشی و سرامیک‌های کف و دیوارها از موارد پرهزینه و دشوار خواهند بود.

بنابراین اولین موضوع مهم در هنگام طراحی دکوراسیون حمام یا بازسازی آن انتخاب درست کاشی‌ها و سرامیک‌ها خواهد بود.

علاوه بر زیبایی و جذابیت رنگ و طرح پوشش کف و دیوارها به دوام آن‌ها نیز توجه کنید.

دکوراسیون حمام


کابینت‌هایی برای نگهداری وسایل


مورد دیگری که در طراحی یا بازسازی دکوراسیون حمام اهمیت دارد میزان فضایی است که برای دخیره و نگهداری وسایل می‌توانید داشته باشید: هر چه بیشتر، بهتر.

در ابتدا ممکن است این مورد چندان مهم به نظر نرسد اما داشتن فضای کافی و مناسب برای نگهداری وسایل در دکوراسیون حمام تاثیر عمده‌ای بر سبک زندگی شما خواهد داشت.

در بازسازی دکوراسیون حمام تا حد ممکن کابینت‌های بیشتر و قفسه‌های توکار به فضا بیفزایید. توجه کنید که این کابینت‌ها و قفسه‌ها رفت و آمد را مختل نکنند.

دکوراسیون حمام


جدا کردن وان و دوش


با جداسازی وان و دوش حمام، گزینه‌های بیشتری در فضای داخلی حمام خواهید داشت و دکوراسیون حمام کاربردی‌تر خواهد شد. این مورد همچنین بر ارزش کیفی و کمی منزل شما می‌افزاید.

دکوراسیون حمام


نورپردازی مناسب


یکی از عوامل مهم در ایجاد فضای دلپذیر در دکوراسیون حمام نورپردازی آن است که در بیشتر مواقع مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

علاوه بر نورهای دور آینه که این روزها بسیار محبوبیت یافته می‌توانید از لامپ‌های ال ای دی با دوام برای داشتن محیطی روشن‌تر بهره گیرید.

اگر در دکوراسیون حمام نور طبیعی نیز داشته باشید فوق‌العاده خواهد بود اما این امکان همیشه فراهم نیست.

برای کارایی بهتر نورپردازی دکوراسیون حمام از چند نوع لامپ با شدت‌های مختلف استفاده کنید، با این کار نور حمام مطابق با سلیقه و نیاز افراد قابل تنظیم خواهد بود.


دکوراسیون حمام