استفاده از رنگ‌های خاص و غیرمعمول در طراحی داخلی باعث می‌شود فضای داخلی تغییرات اساسی کرده و حال و هوای دکوراسیون منزل شما را تغییر خواهد داد.

این رنگ‌ها بسیار چشمگیر هستند و نگاه هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند. محدودیتی برای استفاده از رنگ‌های خاص و شاد وجود ندارد، می‌توانید این رنگ‌ها را در طراحی داخلی اتاق کودک، اتاق نشیمن، آشپزخانه و حتی اتاق مهمان به کار ببرید.

در ادامه مطلب امروز راستا به چند روش خلاقانه می‌پردازیم که می‌توانید به کمک آن‌ها به طراحی داخلی خود رنگ‌های خاص و متفاوت را بیفزایید.


1- صندلی‌های رنگارنگ


همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید استفاده از صندلی‌های رنگارنگ در طراحی داخلی این اتاق ناهارخوری آنجا را به یک محیط جذاب از لحاظ بصری تبدیل کرده است.

از طرف دیگر این صندلی‌ها باعث شده‌اند که یکنواختی فضا از بین رفته و رنگ‌های خنثی در کف و دیوارها و میز ناهارخوری تعدیل شوند.

طراحی داخلی


2- یک ورودی خاص!


یکی از روش‌های عالی برای به کارگیری رنگ‌های شاد و متفاوت این است که در دکوراسیون ورودی منزلتان از آن‌ها استفاده کنید.

این کار باعث می‌شود که ورودی چشمگیری داشته باشید اما در عین حال بر طراحی داخلی سایر بخش‌های منزلتان تاثیر نخواهد گذاشت. این روش برای افرادی که قصد ندارند از مقدار زیادی رنگ‌های شاد و روشن در طراحی داخلی و دکوراسیون منزلشان استفاده کنند بسیار مناسب خواهد بود.

طراحی داخلی


3- تبدیل حمام به یک فضای منحصر به فرد!


ایده خلاقانه دیگری که در به کارگیری رنگ‌های روشن و درخشان در طراحی داخلی وجود دارد، انتخاب کاشی‌ها و سرامیک‌های جذاب و متفاوت برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی است.

برای نتیجه بهتر می‌توانید از دو تا سه رنگ کاشی استفاده کنید و آن‌ها را در کنار یکدیگر به شیوه‌ای خاص بچینید.

در انتخاب رنگ‌ها به مناسب بودن ترکیب آن‌ها و همچنین چگونگی همنشینی آن‌ها در کنار یکدیگر از پیش بیندیشید.

در صورتی که انتخاب شما برای طراحی داخلی حمام منزلتان کاشی‌هایی این چنینی است بهتر است در سایر وسایل حمام را از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

طراحی داخلی


4- رنگ‌ها در اتاق خواب


با رنگ کردن وسایل و مبلمان قدیمی می‌توانید سر و شکل تازه‌ای به آن‌ها بدهید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در طراحی داخلی این اتاق خواب با رنگ کردن تخت‌ها و دراور چوبی به رنگ سرخابی، دکوراسیون اتاق از سادگی و یکنواختی خارج شده و به فضایی زیبا و چشمگیر تبدیل شده است.

طراحی داخلی


5- وسایل و مبلمان چند رنگ


در طراحی داخلی اتاق نشیمن نیز می‌توانید با خرید چند رنگ مبل و صندلی که به خوبی با یکدیگر هماهنگ شده‌اند فضای خاص و منحصر به فردی ایجاد کنید.

برای جلوگیری از شلوغ و به هم ریخته به نظر رسیدن فضا بهتر است از دو تا سه رنگ استفاده کنید و تناژهای متفاوتی از آن‌ها را در بخش‌های مختلف به کار گیرید.

به عنوان مثال در طراحی داخلی این اتاق نشیمن رنگ صورتی مبل سه نفره در تابلوی نقاشی نیز دیده می‌شود یا رنگ آبی به کار رفته در صندلی‌ها در گلدان‌ها نیز با تناژ دیگری دیده می‌شود.

به این ترتیب باید تمام رنگ‌ها را به صورت متعادل و در ترکیبی مناسب با یکدیگر استفاده نمایید.

طراحی داخلی