بی شک بازسازی ویلا یا آپارتمان شخصی ایده هیجان انگیز و جذابی است، چرا که فکر کردن به نتیجه آن و داشتن خانه‌ای مطابق میل و سلیقه خود می‌تواند بسیار آرامش‌بخش و دلپذیر باشد، اما ممکن است مسیری که برای داشتن منزل دلخواهتان باید طی کنید به نظرتان اندکی دشوار بیاید. اگر چنین است مطلب امروز راستا دقیقا برای شما تهیه شده است.

اگر شما هم قصد بازسازی ویلا یا خانه باغ خود را دارید خواندن مطلب امروز راستا به شما کمک خواهد کرد که با نکات مهمی که در حین بازسازی ویلا باید رعایت کنید بیشتر آشنا شده و کار بازسازی را راحت‌تر انجام دهید. با ما همراه باشید.


1- در بازسازی ویلا باغ و محوطه بیرونی را از یاد نبرید.


در بازسازی ویلا بهتر است به بازسازی و مرتب کردن محوطه و باغ نیز توجه کرده و همزمان با برنامه بازسازی داخلی برنامه تغییرات محوطه را نیز تهیه کنید.

برای بازسازی محوطه و باغ به نوع چینش درختان توجه کرده و در صورت لزوم آن‌ها را جابه‌جا نمایید، از طرف دیگر برای توسعه باغ خود نیز برنامه‌ریزی کرده و درخت‌ها و گیاهان لازم را در محل مناسب بکارید.

در حین انجام بازسازی ویلا می‌توانید به یک آلاچیق یا فضای مناسب نشستن در محوطه نیز فکر کرده و آن را طراحی و اجرا نمایید.

بازسازی ویلا


2- انجام تعمیرات مورد نیاز


مورد بعدی که در بازسازی ویلا اهمیت دارد انجام تعمیرات مورد نیاز ویلا است. برای این کار بهتر است با چند متخصص در امور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی مشورت کرده و در صورت نیاز سیم‌کشی‌ها، لوله‌کشی‌ها و عایق‌بندی‌ها را تعمیر یا تعویض کنید.در صورتی که نیاز به نور بیشتری در ویلای خود احساس می‌کنید، می‌توانید از مهندس تاسیسات بخواهید که امکان افزودن روشنایی به بخش‌های تاریک منزلتان را بررسی کند.همچنین با مشورت گرفتن از یک مهندس سازه و یک معمار می‌توانید محل ستون‌ها و دیوارهای باربر را مشخص کرده و در صورت لزوم دیوارهای غیر باربر را حذف کنید و به این ترتیب فضای بزرگ‌تر و مدرن‌تری داشته باشید.


3- دیوارها، سقف و کف در بازسازی ویلا


مورد بعدی در بازسازی ویلا و به خصوص در رابطه با ساختمان‌های با عمر بیشتر رفع ترک‌ها و مشکلاتی است که ممکن است بر اثر تغییرات حرارتی یا زلزله ایجاد شده باشد.

در این صورت پس از اطمینان از سلامت سازه برای ترمیم گچ‌کاری دیوارها و سقف اقدام کنید.

در مرحله بعد پوشش دیوارها و رنگ آن‌ها را نیز انتخاب نمایید.

کف ویلا را نیز از نظر سلامت بررسی کرده و در صورت لزوم پوشش آن را تعویض کنید.

بازسازی ویلا


4- مدیریت زمان و هزینه


موردی که در بازسازی ویلا بسیار اهمیت دارد مدیریت زمان و هزینه است. با یک مدیریت صحیح می‌توانید از هدر رفتن زمان و هزینه جلوگیری کنید.

به این منظور پیش از شروع بازسازی ویلا یا خانه باغ خود جدول زمان بندی منظمی تهیه کنید و در آن فهرستی از اقدامات لازم و مدت زمان و هزینه‌ای که برای هر یک باید صرف شود را یادداشت نمایید.


5- افزودن فضاهای دیگر به ویلا


در صورتی که در ویلای شما فضاهایی مانند پارکینگ خودرو یا انباری وجود ندارد می‌توانید ساخت چنین فضاهایی را نیز به برنامه بازسازی ویلا بیفزایید.

در افزودن فضاهای جانبی به ویلا باید به هماهنگی فرم آن‌ها با ساختمان اصلی و محوطه توجه کنید. همچنین مکان‌یابی احداث این فضاها باید به گونه‌ای انجام شود که در فعالیت‌های دیگر اخلال ایجاد نکند.

بازسازی ویلا