در مطلب امروز راستا قصد داریم به بررسی مراحل بازسازی خانه قدیمی و کم‌نوری بپردازیم که در کالیفرنیا و در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. در ادامه به تغییرات فضاهای مختلف این خانه می‌پردازیم. تصاویری نیز از این فضاها پیش و پس از بازسازی قرار گرفته است. با ما همراه باشید.

گروه طراحان و معماران این پروژه بازسازی خانه را به گونه‌ای انجام داده‌اند که پس از اتمام کار این خانه که بسیار تاریک، کم‌نور بود و پلانی قدیمی داشت به خانه‌ای پرنور، روشن و امروزی تبدیل شده است.از مواردی که در بازسازی خانه مد نظر طراحان قرار گرفته است می‌توان به ایجاد روشنایی مناسب، عملکردی بودن و مدرن شدن بنا اشاره کرد که این موارد در نهایت به ایجاد پلان باز و اجرای جزییات ظریف و ساده انجامیده است.

کارفرمایان پروژه یا همان صاحبان خانه افرادی اهل ذوق و هنر هستند و این موضوع باعث شده است که طراحان در جای جای خانه از مجموعه‌های هنری مختلف آن‌ها بهره ببرند و به این ترتیب خانه‌ را متناسب با سلیقه صاحبان طراحی کنند.

پس از بازسازی خانه اتاق نشیمن با کمی جابه‌جایی وسایل و تغییراتی اندک ظاهری امروزی‌تر و مرتب‌تر یافته است. وسایلی مانند میز پذیرایی ، کمد کوچکی که به دیوار تکیه داده شده و همچنین فضای بالای شومینه علاوه بر کاربردی بودن به عنوان محلی برای قرار دادن اشیا تزیینی تبدیل شده‌اند.پیش از بازسازی خانه تعداد کابینت‌های آشپزخانه بسیار زیاد بود و این موضوع سبب شده بود که فضای آشپزخانه دلگیر و شلوغ به نظر برسد اما پس از بازسازی تعدادی از کابینت‌ها برداشته شدند و به این ترتیب این فضا روشن‌تر از قبل به نظر می‌رسد.

در واقع پس از بازسازی خانه ، آشپزخانه به طور کلی تغییر یافته است. دیوارها برداشته شده‌اند و این امر سبب شده است که آشپزخانه به عنوان بخشی از فضای داخلی به حساب بیاید و نه مانند گذشته، فضایی جدا افتاده و دور مانده از بقیه فضاها.

یک کابینت جزیره نیز در آشپزخانه نصب شده است که از بخش بالای آن به عنوان ظرفشویی و همچنین فضایی برای صرف صبحانه استفاده می‌شود.در بخشی از سقف آشپزخانه از نورگیرهای سقفی استفاده شده که در روشنایی فضای داخلی بسیار موثر است. در واقع این نورگیر سقفی پیش از بازسازی خانه نیز وجود داشت اما پس از بازسازی بزرگ‌تر شده و اکنون ابعادی متناسب با کابینت جزیره دارد. متریال مورد استفاده نیز به چوب تغییر یافته و به این ترتیب با سایر بخش‌ها متناسب و هماهنگ شده است.بخش دیگری که در بازسازی خانه تغییر یافته است سرویس بهداشتی اتاق مستر است. پیش از بازسازی خانه فضای سرویس بهداشتی تاریک و کم‌نور بود که با طراحی درست به فضایی روشن و دلپذیر تبدیل شده است. از جمله تغییراتی که در سرویس بهداشتی ایجاد شده است می‌توان به تغییر متریال دیوارها و همچنین روشویی‌ها و سایر وسایل اشاره کرد. دیوار بین فضای توالت و حمام نیز برداشته شده و دیواره‌ای شیشه‌ای جایگزین آن شده است که همین امر به سبک و روشن‌تر شدن فضا به لحاظ بصری کمک کرده است.متریال غالب پس از بازسازی خانه چوب است که باعث گرم‌تر و دنج‌تر به نظر رسیدن فضاها شده است.

خارج از سرویس بهداشتی فضایی به عنوان رختکن و برای تعویض لباس در نظر گرفته شده است که مجددا در این فضا نیز از متریال چوب به عنوان متریال غالب استفاده شده است.

بازسازی خانه