در مطالب پیشین راستا نکاتی در رابطه با چگونگی طراحی دکوراسیون آشپزخانه عنوان کرده‌ایم، در مطلب امروز قصد داریم 4 راز مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک را با شما در میان بگذاریم که در بهتر شدن دکوراسیون آشپزخانه منزلتان بسیار موثر خواهند بود.

برای آشنایی با رازهای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک با ما همراه باشید.


1- در دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک تا حد امکان از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید.


رنگ‌های روشن و خنثی بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه و به خصوص آشپزخانه‌های کوچک محسوب می‌شوند.

این رنگ‌ها علاوه بر بزرگ‌تر نشان دادن فضا، به تمیز و لوکس به نظر رسیدن دکوراسیون آشپزخانه کوچک نیز کمک می‌کنند.

از طرف دیگر رنگ‌های خنثی به راحتی با انواع رنگ‌های دیگر ترکیب شده و گزینه‌های بی‌شماری پیش روی شما قرار خواهند داد.

می‌توانید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود از رنگ‌های سفید و روشن برای دیوارها، کابینت‌ها و سقف استفاده نمایید و برای جلوگیری از یکنواخت شدن دکوراسیون آشپزخانه در بخش‌هایی از دیوار یا تعدادی از کابینت‌ها از رنگ‌های سرزنده و قوی استفاده کنید.
2- از ترفندهای خطای دید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک کمک بگیرید.


بخش اساسی ایجاد خطای دید در دکوراسیون آشپزخانه به کمک کابینت‌ها انجام می‌شود. با بالاتر نصب کردن کابینت‌ها نسبت به حالت عادی خط دید را بالاتر برده و به این ترتیب باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا خواهید شد.


می‌توانید برای ایجاد عمق در دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود از درهای شیشه‌ای برای کابینت‌ها استفاده نمایید. اگر تمایل ندارید که در تمام کابینت‌ها را شیشه‌ای کنید می‌توانید در تعدادی از آن‌ها شیشه‌ مات به کار ببرید.
3- پرنور و روشن بودن فضا به بهبود دکوراسیون آشپرخانه کوچک شما کمک خواهد کرد.


اگر در مراحل اولیه طراحی منزلتان قرار دارید و هنوز امکان تغییر و جابه‌جایی در پلان وجود دارد، دقت داشته باشید که آشپزخانه در محلی قرار گیرد که نور طبیعی کافی دریافت کرده و تهویه مناسب نیز داشته باشد. قرار دادن یک یا دو پنجره برای آشپرخانه کوچک شما کافی خواهد بود. بهتر است آشپزخانه به یک بالکن کوچک نیز دسترسی داشته باشد.

اگر مساحت منزل شما زیاد نیست بهتر است آشپزخانه را به صورت باز و بدون دیوار طراحی کنید، به این ترتیب نه تنها زیبایی آشپزخانه بیشتر خواهد شد بلکه امکان ارتباط بهتر و همچنین دریافت نور و هوای مناسب‌تر به وجود خواهد آمد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک


4- در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مثلث طلایی را به یاد داشته باشید!


سه عنصر اصلی در هر آشپزخانه یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی هستند. در طراحی هر آشپزخانه‌ای به ارتباط این سه عنصر با یکدیگر و مثلثی که با هم تشکیل می‌دهند باید توجه کرد، به صورتی که نباید مانعی در این مسیر قرار گیرد و امکان دسترسی راحت به هر سه بخش به راحتی فراهم باشد.

اگر آشپزخانه شما بسیار کوچک است می‌توانید یخچال، ظرفشویی و اجاق گاز را به صورت خطی طراحی و اجرا کنید. با به کار بردن این روش در دکوراسیون آشپزخانه بسیار کوچک می‌توانید از فضای موجود حداکثر بهره‌برداری را داشته باشید و از آشفته و درهم و برهم به نظر رسیدن فضا جلوگیری نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک