در بسیاری از مطالب راستا به چگونگی طراحی دکوراسیون خانه‌ها و فضاهای کوچک پرداخته‌ایم اما در این مطلب قصد داریم به چگونگی طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ بپردازیم. چرا که طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ نیز برخلاف آنچه در ابتدا به نظر می‌رسد ساده نیست و نیاز به فکر، دقت و مهارت دارد.

در ادامه چند اصل مهم طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ را با هم مرور خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


1- فضاهای بزرگ را به چند بخش تقسیم نمایید.


تقسیم کردن فضاهای بزرگ به چند بخش یکی از مهم‌ترین رازهای طراحی دکوراسیون این فضاها است. این تقسیم‌بندی لازم نیست که با دیوارها یا پارتیشن‌ها انجام گیرد بلکه می‌توانید به صورت بصری فضاهای بزرگ را تقسیم‌بندی کنید.

توجه داشته باشید که می‌توانید طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ را به صورت چند عملکردی انجام دهید. به این معنی که یک فضای بزرگ را به چند بخش کوچک‌تر با عملکردهای متنوع تقسیم کنید.

به عنوان مثال همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید به یک اتاق خواب بزرگ فضای نشیمن کوچکی نیز اضافه شده است چرا که اگر فقط یک تخت خواب و یک کمد در اتاق قرار داشت، فضای خالی و ناکامل به نظر می‌رسید.

طراحی دکوراسیون2- از یک فرش مناسب برای سنگین‌تر کردن بصری کف استفاده نمایید.


اگر به دنبال روشی می‌گردید که دکوراسیون فضاهای بزرگ را یکپارچه نشان دهید استفاده از یک فرش مناسب می‌تواند به شما کمک کند.

فرش‌ها باعث سنگین شدن اتاق در قسمت کف می‌شوند و سایر وسایل و مبلمان می‌توانند در اطراف آن‌ها چیده شوند.

در زمان خرید فرش برای دکوراسیون فضاهای بزرگ ابعاد و اندازه مناسب را لحاظ کنید. برای انتخاب بهتر به موارد زیر دقت نمایید:

اگر قصد دارید فرشی بخرید که تمام فضای داخلی را پوشش دهد به این موضوع توجه داشته باشید که ابعاد فرش اندکی از ابعاد اتاق کوچک‌تر بوده و از هر طرف حداقل 40 تا 50 سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

در صورتی که تمایل دارید فرش فقط فضای نشیمن را بپوشاند، ابعاد این فضا را اندازه گرفته و فرش را یک سایز بزرگ‌تر انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون


3- به مقیاس و تناسبات توجه کنید.


مورد دیگری که در طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ اهمیت دارد ابعاد و تناسبات مبلمان و لوازم است. مقیاس و تناسبات در طراحی دکوراسیون به این معنی است که مبلمان استفاده شده در هر فضا به خوبی با فضا و سایر لوازم هماهنگ باشند.

به این ترتیب در طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ بهتر است از مبلمان و لوازم بزرگ‌تر از معمول استفاده نمایید. با این کار وزن بصری سنگین‌تر شده و اتاق بزرگ شما متناسب‌تر به نظر خواهد رسید.

دکوراسیون فضاهای بزرگ


4- در طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ برخی از وسایل را تکرار کنید!


آخرین نکته در طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ این است که در این فضاها می‌توانید تعدادی از وسایل و مبلمان مورد علاقه خود را تکرار کنید.

مثلا دو مبل یا صندلی مشابه بخرید، ممکن است این کار در ابتدا عجیب به نظر برسد اما همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید استفاده از وسایل مشابه و تکراری در طراحی دکوراسیون این فضای بزرگ باعث زیبایی و دلپذیرتر شدن نشیمن شده است.

اگر قصد تکرار برخی از لوازم و مبلمان در طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ را دارید به یاد داشته باشید که نباید در این کار زیاده‌روی کنید و همواره در تلاش باشید که تعادل بصری اتاق حفظ شود.

طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ