اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنند برای طراحی یک ویلای لوکس باید گران قیمت‌ترین لوازم و مبلمان را خریداری کرد و با پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد شکوه و زیبایی را در یک خانه ایجاد کرد، خواندن این مطلب راستا احتمالاً تا حدی می‌تواند به تصحیح این باور غلط کمک کند. 
مهم است بدانید که طراحی یک ویلای لوکس و در کل داشتن یک زندگی لوکس بیش از آنکه به پول و هزینه‌هایی که پرداخته می‌شود مربوط باشد به شیوه برخورد و سلیقه افراد بستگی دارد. به این معنی که زندگی لوکس و باشکوه بیش از آنکه به عنوان یک محصول و نتیجه دیده شود باید یک مسیر و روش باشد. 
برای آشنایی با ایده‌هایی که در طراحی یک ویلای لوکس می‌توانند به شما کمک کنند با ما همراه باشید.
ویلای لوکس


۱- مسئله مهمی به نام کفسازی! 

زمانی که وارد هر فضایی می‌شوید احتمالاً اولین چیزی که به چشم می‌آید پوشش کف نیست بلکه دیوارها، مبلمان و لوازمی است که در افق دید شما قرار دارند. اما این مسئله نباید باعث شود گمان کنید که پوشش کف بی اهمیت یا کم اهمیت است. انتخاب رنگ و جنس پوشش کف حتی اگر در نگاه اول دیده نشود تأثیر بسیار زیاد و غیر قابل انکاری بر دکوراسیون داخلی هر فضا دارد.

در انتخاب پوشش کف یک ویلای لوکس می‌توانید از رنگ‌های روشن، سنگ‌های خاص و یا ترکیبی از متریال های مختلف برای ایجاد حس شکوه و وقار استفاده کنید.
به خاطر داشته باشید که صرف اندکی هزینه اضافه برای داشتن یک کفسازی لوکس و بادوام مهم و حتی ضروری است. پرداخت این هزینه اضافی می‌تواند از هزینه تعمیرات آتی کف نیز جلوگیری کند.

۲- ترکیب باشکوه رنگ و بافت

در طراحی یک ویلای لوکس چگونگی ترکیب و هم نشینی رنگ‌ها، پارچه‌ها و بافت‌ها اهمیتی دوچندان می‌یابد. 

در واقع در این مورد باید به دو نکته به صورت توامان توجه داشته باشید، هم انتخاب درست رنگ‌ها و طرح‌ها و هم ایجاد ترکیب درستی از رنگ‌ها و بافت‌های مختلف. 
در یک ویلای لوکس استفاده از متریال هایی مانند مخمل و چرم برای مبلمان در کنار میزها و بوفه‌های چوبی حس تجملی فضا را بیشتر می‌کنند.
ویلای لوکس
۳- ایجاد فضای مخصوص لوازم صوتی و تصویری

در خانه‌های امروزی و به خصوص یک ویلای لوکس امروزی نمی‌توان نقش تکنولوژی را نادیده گرفت.

در طراحی یک ویلای لوکس سعی بر این است که همه چیز در جای خود قرار گیرد و همه فضاها مرتب و سازماندهی شده باشند، در واقع شلوغ و آشفته بودن فضاها می‌توانند بر شکوه و زیبایی خانه‌ها اثر منفی داشته باشند.
در همین راستا تعریف و طراحی کمدها وقفسه‌هایی برای قرار گرفتن لوازم صوتی و تصویری توصیه می‌شود. بهتر است این کمدها را همراه با درهای کشویی طراحی کنید که در هنگام خاموش بودن وسایل درها بسته شده و فضا مرتب‌تر به نظر برسد.

۴- نورپردازی در طراحی ویلای لوکس


تصویری که بیشتر ما از ویلاها و خانه‌های لوکس و باشکوه داریم معمولاً فضاهایی بسیار روشن و پرنور است. به همین دلیا در طراحی یک ویلای لوکس علاوه بر توجه به بهره مندی همه فضاها از نور طبیعی باید نور مصنوعی را نیز به درستی به کار گرفت. استفاده از چندین منبع نور در این زمینه بسیار مفید است، همچنین بهره گیری از آینه‌ها برای بازتاب نورهای موجود به روشن‌تر شدن محیط کمک به سزایی می‌کنند.


۵- افزودنی‌های ضروری


در طراحی یک ویلای لوکس پس از طراحی کلیات فضا و چیدمان و دکوراسیون داخلی نوبت به جزییات و تزیینات می‌رسد که می‌توان گفت به اندازه سایر بخش‌ها اهمیت دارند و وجودشان کاملا ضروری است.
سعی کنید از مجسمه‌هایی با شکل‌های متنوع و به خصوص با متریال های فلزی و براق استفاده کنید. تابلوهای نقاشی و همچنین عکس‌های خانوادگی که در قاب‌های زیبا قرار گرفته‌اند حس لوکس بودن ویلای شما را افزایش خواهند داد.
ویلای لوکس