رنگ‌هایی که در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شوند معمولا از رنگ‌های خنثی هستند اما تجربه نشان داده است که دکوراسیون حمام با افزودن مقداری رنگ زیباتر و جذاب‌تر می‌شود.

ممکن است فکر کنید که به کار بردن رنگ در فضای کوچکی مانند حمام انتخاب مناسبی نیست و فضا را شلوغ می‌کند اگر چنین است خواندن مطلب امروز راستا را از دست ندهید.

در مطلب امروز به شما روش‌هایی را نشان خواهیم داد که با استفاده از آن‌ها به راحتی می‌توانید مقداری رنگ به دکوراسیون حمام منزلتان بیفزایید بدون آنکه فضا دچار هرج و مرج شود.


1- رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.


اولین قدم انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون حمام است. این انتخاب می‌تواند بر اساس سلیقه شخصی شما یا هماهنگ با سرویس بهداشتی باشد.

رنگ کردن یک یا چند دیوار یکی از ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه‌های افزودن رنگ به دکوراسیون حمام است.

اگر قصد دارید از این روش در دکوراسیون حمام استفاده کنید پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا رنگ اصلی دیوارها را انتخاب کرده و بقیه وسایل را بر اساس آن خریداری کنید.

دکوراسیون حمام


2- تنها بر روی یکی از دیوارها کار کنید.


اگر حمام کوچکی دارید یا به نظرتان رنگ کردن کل دیوارهای حمام باعث شلوغ شدن بیش از حد فضا می‌شود می‌توانید یکی از دیوارها را انتخاب کرده و فقط بر روی آن کار کنید.

انتخاب‌هایی که برای ایجاد تغییر در دیوار مورد نظرتان دارید بسیار گسترده هستند و از رنگ کردن تا به کار بردن نوع خاصی از کاشی و سرامیک یا نصب آینه‌های خاص و کار شده را شامل می‌شوند.

نکته مهم در این روش انتخاب دیوار مناسب است. بهتر است دیواری را انتخاب کنید که یک نقطه کانونی ویژه داشته باشد یا به محض ورود دیده شود.


3- نقش مهم کاشی‌ها!


این روزها تنوع طرح‌ها و رنگ‌های کاشی‌ها بسیار زیاد شده و این موضوع می‌تواند به شما در یافتن کاشی‌هایی مطابق سلیقه خود کمک کند.

اگر از کاشی‌های پرکار استفاده می‌کنید بهتر است در تمام دیوارها از آن‌ها استفاده نکنید و به صورت ترکیبی با کاشی‌های ساده‌تر آن‌ها را به کار برید.

کار کردن کاشی‌ها تنها بر روی یک دیوار نیز می‌تواند آن دیوار را به نقطه کانونی دکوراسیون حمام شما تبدیل کند.

دکوراسیون حمام


4- وان بخرید!


اگر در حمام منزلتان به قدر کافی جا دارید بد نیست با خرید یک وان زیبا دکوراسیون حمام خود را دگرگون کنید.

رنگ وان را هماهنگ با دیوارها و سایر وسایل انتخاب کنید و در هنگام خرید به بادوام بودن آن نیز توجه کنید.
5- کفپوش‌ها را فراموش نکنید.


روش دیگری که می‌توانید مقداری رنگ به دکوراسیون حمام منزلتان بیفزایید، استفاده از قالیچه‌های کوچک مخصوص حمام است.

این قالیچه‌ها علاوه بر افزودن رنگ به دکوراسیون حمام کاربردی نیز هستند و می‌توانید آن‌ها را جلوی وان قرار دهید و خطر لیز خوردن پس از استحمام را کاهش دهید.
6- در دکوراسیون حمام نیز از هنر غافل نشوید.


شاید آویختن تابلوهای نقاشی در حمام به نظرتان عجیب بیاید اما واقعیت این است که یکی از بهترین روش‌ها برای تغییر و زیباتر کردن دکوراسیون حمام استفاده از تابلوهای نقاشی است. این آثار هنری می‌توانند بر جذابیت فضا تا حد زیادی بیفزایند.

در هنگام خرید تابلوها دقت کنید که حتما پوشش ضد آب داشته باشند.
دکوراسیون حمام


7- از حوله‌های رنگی استفاده کنید.


اگر امکان خرید وان یا رنگ‌ کردن دیوارهای حمام منزلتان را ندارید، نگران نباشید! هنوز هم می‌توانید با روش‌های ساده‌ای مانند قرار دادن حوله‌های رنگی در حمام دکوراسیون آن را زیباتر کنید.

نکته مثبت در رابطه با استفاده از حوله‌ها تنوع زیاد آن‌ها در رنگ و طرح می‌باشد. همچنین تعویض آن‌ها آسان بوده و هرگاه که بخواهید با صرف هزینه‌ای اندک می‌توانید آن‌ها را عوض کنید.

دکوراسیون حمام