طراحی بالکن

مشکلی که در بیشتر آپارتمان‌های امروزی وجود دارد عدم امکان دسترسی به فضای باز مناسب می‌باشد. بیشتر بالکن‌ها کوچک هستند و یا به گونه‌ای غیرکاربردی طراحی شده‌اند.

طراحی بالکن آپارتمان قطعا بیشتر از قرار دادن یک میز و چند صندلی است و ما در این مطلب راستا قصد داریم به مواردی بپردازیم که در طراحی بالکن آپارتمان به کار می‌آیند و بالکن‌ها را به فضایی دلپذیرتر و کاربردی‌تر تبدیل می‌کنند. با به کارگیری این نکات در طراحی بالکن آپارتمان خود امکان استفاده بهتر از بالکن را افزایش داده و می‌توانید اوقاتی از روز خود را در آنجا سپری کنید. با ما همراه باشید.

درست است که طراحی بالکن آپارتمان شما بیشتر از هر چیز به سلیقه شما بستگی دارد اما اصولی نیز در این زمینه وجود دارتد که به طراحی هر چه بهتر شما کمک می‌کنند. در ادامه با برخی از این اصول آشنا می‌شویم.


به نسبت‌ها و مقیاس‌ها توجه کنید.


در فضاهای کوچک توجه به مقیاس‌ها، نسبت‌ها و ابعاد اهمیتی دو چندان می‌یابد. این نکته به این معنی است که در طراحی فضاهای کوچک باید به ارتباط و نسبت بین اشیا و مبلمان با فضا توجه ویژه داشته باشید.

باید مطمئن شوید که مبلمان و وسایلی که انتخاب کرده‌اید برای بالکن آپارتمانتان مناسب و اندازه هستند. در طراحی بالکن یک آپارتمان که معمولا فضای کوچکی است بهتر است از وسایل سبک و جمع و جور استفاده شود.


از طرح‌ها و بافت‌های مختلف استفاده کنید.


ممکن است این طور به نظر بیاید که به کار بردن چند رنگ، طرح و بافت در طراحی بالکن آپارتمان کوچکتان باعث شلوغ شدن فضا می‌شود اما ایجاد تنوع در طراحی بالکن‌های کوچک باعث سرزندگی و پویایی بیشتر فضا می‌شود.

برای ایجاد تنوع در طراحی بالکن آپارتمان خود می‌توانید از قالیچه‌های کوچک، انواع گل و گیاه و همچنین تعدادی کوسن با رنگ‌های مختلف استفاده کنید.


نورپردازی را فراموش نکنید.


نورپردازی مناسب در هر فضایی حس امنیت و آرامش را افزایش می‌دهد.

در طراحی بالکن آپارتمان خود می‌توانید با استفاده از چراغ‌های پایه‌دار یا نوارهای ال ای دی با هزینه‌ای اندک فضایی مناسب برای گردهمایی‌های شبانه خود فراهم کنید.


در ادامه تصاویری از طراحی بالکن آپارتمان‌های مختلف را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها ایده گرفته و در طراحی بالکن خود استفاده کنید.


طراحی بالکن

در این تصویر مشاهده می‌کنید که طراح با قرار دادن یک نیمکت در بالکن توانسته است هم فضایی برای نشستن ایجاد کند و هم از فضای زیر آن به عنوان محلی برای نگهداری لوازم استفاده کند.


طراحی بالکن

اگر بالکن نسبتا بزرگی دارید با قرار دادن یک میز بزرگ و نیمکت‌هایی به دور آن می‌توانید محل مناسبی برای صرف غذا در فضای آزاد خلق کنید.


طراحی بالکن

در این تصویر مشاهده می‌کنید که چگونه با استفاده از یک میز با طرح چوب طبیعی یک نقطه کانونی در طراحی بالکن ایجاد شده است.


طراحی بالکن

در طراحی بالکن آپارتمان خود از به کار بردن رنگ‌ها هراس نداشته باشید. رنگ‌های شاد بیشتر باعث سرزنده‌ و زیباتر شدن بالکن کوچکتان خواهند شد.‌طراحی بالکن

همانطور که اشاره شد بهتر است در بالکن‌های کوچک از مبلمان سبک و کوچک استفاده کنید و با این انتخاب از فضا حداکثر استفاده را ببرید.