اتاق ناهارخوری فضایی است که بسیاری اوقات مغفول می‌ماند و به طراحی آن به اندازه کافی دقت نمی‌شود. این در حالی است که می‌توانید در طراحی دکوراسیون این فضا با دست باز عمل کنید. یکی از عناصر مهم در اتاق ناهارخوری نوع پوشش دیوار است.

پوشش دیوار در این اتاق به دلیل اینکه مدام مورد استفاده قرار نمی‌گیرد می‌تواند بسیار خلاقانه و غیر معمول انتخاب شود.

اگر شما نیز تمایل دارید دکوراسیون ناهارخوری منزلتان را طراحی کنید یا تغییر دهید با این مطلب راستا همراه شوید تا با چند راه حل خلاقانه برای انتخاب پوشش دیوار اتاق ناهارخوری آشنا شوید.


1- استفاده از چوب پرداخت شده در پوشش دیوار ناهارخوری


اگر فضای اتاق ناهارخوری شما سرد و بی‌روح است و تمایل دارید کمی رنگ و گرما به آن بیفزایید، استفاده از چوب پرداخت شده انتخاب بسیار مناسبی برای شما است.

با پوشاندن یکی از دیوارها با چوب پرداخت شده علاوه بر افزودن روح و گرما به دکوراسیون ناهارخوری می‌توانید یک نقطه کانونی نیز در دکوراسیون منزلتان داشته باشید.


دکوراسیون ناهارخوری

2- کاغذدیواری براق در پوشش دیوارها


اگر قصد دارید دکوراسیون ناهارخوری منزلتان ساده و خنثی باشد استفاده از بافت‌ها و الگوها راز افزودن مقداری تنوع به این فضا خواهد بود.

کاغذدیواری‌های براق با طرح‌های گرافیکی و امروزی به دکوراسیون ناهارخوری شما نور و تنوع می‌افزایند و از یکنواخت شدن فضا جلوگیری می‌کنند.


3- استفاده از پرده‌های زیبا برای پوشش دیوار ناهارخوری


در برخی موارد ممکن است خرید کاغذدیواری یا رنگ کردن دیوارها مقدور نباشد، به عنوان مثال اگر منزلتان اجاره‌ای است یا وقت کافی برای انجام تغییرات در دکوراسیون ناهارخوری ندارید. در این صورت می‌توانید از روش دیگری برای پوشش دیوار در دکوراسیون ناهارخوری استفاده کنید.

دوختن پرده‌هایی با رنگ‌های جذاب برای دکوراسیون ناهارخوری می‌تواند تغییر مورد نظر شما را به وجود آورد.

در استفاده از پرده‌ها دست و دلباز عمل کنید، به این معنی که بهتر است پرده‌ها از سقف تا کف را پوشش دهند.

اگر می‌خواهید از پرده‌ها به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید، چوب پرده را بزرگ‌تر از عرض پنجره در نظر بگیرید و فضای اضافی را نیز با پرده‌ها بپوشانید.


4- از ترکیب رنگ و طرح در پوشش دیوارها استفاده کنید.


در طراحی دکوراسیون ناهارخوری منزلتان از ترکیب کردن رنگ‌ها و طرح‌های مختلف نهراسید.

اگر به شلوغ شدن بیش از حد دکوراسیون ناهارخوری علاقه‌ای ندارید می‌توانید از چند رنگ محدود و یا حتی از تناژهای مختلف یک رنگ استفاده کنید و در کنار آن از طرح‌ها و بافت‌های متنوع بهره ببرید.

پوشش دیوار

5- استفاده از عکس‌ها و تصاویر زیبا و جذاب در پوشش دیوارها


ایده جذابی که در طراحی دکوراسیون ناهارخوری و برای پوشش دیوارها می‌توانید استفاده کنید چاپ عکس‌ها و تصاویر زیبا و باکیفیت است.

بهتر است تصاویری انتخاب کنید که آرامش بخش و دلپذیر باشند که حس خوبی در هنگام غذا خوردن در کنار خانواده به شما منتقل کنند، به عنوان مثال تصویر یک ساحا زیبا یا یک منظره کوهستانی می‌توانند انتخاب‌های مناسبی باشند.

پس از انتخاب تصویر مناسب برای پوشش دیوار می‌توانید از رنگ‌های موجود در آن به عنوان راهنمای انتخاب سایر رنگ‌های دکوراسیون ناهارخوری کمک بگیرید.