در دکوراسیون داخلی کنج‌ها و گوشه‌های هر اتاق جز مناطق دردسرساز برای طراحان محسوب می‌شوند چرا که نمی‌توان به راحتی از آن‌ها استفاده کرد و یافتن مبلمان مناسب برای گوشه‌ها معمولا سخت و چالش‌برانگیز است.


گوشه‌ها و کنج‌ها معمولا خالی و بدون استفاده باقی می‌مانند یا در بهترین حالت مبلمان اصلی به گونه‌ای چیده می‌شود که این بخش‌ها را نیز دربربگیرند که این روش معمولا باعث ایجاد محدودیت در طراحی و دکوراسیون داخلی می‌شود و از فضای مفید و قابل استفاده می‌کاهد.


با این حال جای نگرانی وجود ندارد زیرا همواره در دکوراسیون داخلی با کمی دقت و خلاقیت می‌توان هر فضا را به محیطی کاربردی و مفید تبدیل نمود.

در این مطلب راستا چند راه‌حل کاربردی برای استفاده بهینه از کنج‌ها و گوشه‌های اتاق‌ها آماده کرده‌ایم که به خصوص در خانه‌های کوچک بسیار مفید خواهند بود. با ما همراه باشید.


1- فضایی برای مطالعه و خلوت


یکی از ایده‌های جذاب در طراحی دکوراسیون کنج‌ها و گوشه‌ها به خصوص در اتاق نشیمن یا اتاق ناهارخوری یا حتی اتاق خواب تبدیل کردن آن‌ها به فضای مناسبی برای مطالعه و خلوت فردی است.

برای این منظور تمام آنچه نیاز دارید یک مبل راحت یک نفره، یک میز کوچک به همراه یک آباژور کوچک است.

دکوراسیون داخلی


2- یک دفتر کار خانگی جمع و جور


ایده دیگری که برای کنج‌های خانه‌های کوچک می‌توانید به کار ببرید ساخت یک دفتر کار خانگی کوچک و جمع و جور است. می‌توانید یک میز تحریر سفارش دهید و تعدادی قفسه نیز بالای میز نصب کنید و یک دفتر کار خانگی در کنج اتاق نشیمن یا ناهارخوری داشته باشید.
3- قرار دادن قفسه یا کمد لباس در کنج‌ها


یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده کاربردی از کنج‌ها و گوشه‌ها قرار دادن یک کمد لباس یا قفسه کتاب بزرگ است. این کمد می‌تواند به عنوان جداکننده دو فضا نیز به کار رود.
4- استفاده از کنج‌ها برای نمایش اشیا دکوراتیو


استفاده از کنج‌ها به عنوان فضایی برای نمایش اشیا زیبا و دکوراتیو روش خلاقانه‌ای در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.

این اشیا دکوراتیو می‌توانند از هر نوعی باشند، به عنوان مثال یک گلدان زیبای پر از گل، تعدادی کوزه سفالی در ابعاد مختلف یا هر شی زیبایی که در منزلتان دارید.
5- یک ایده هیجان‌انگیز: صندلی‌های آویزان از سقف


استفاده از صندلی‌های آویزی یا هر نوع صندلی خاص دیگری در گوشه‌های اتاق می‌تواند علاوه بر ساخت فضایی مناسب و کاربردی به خاص و منحصر به فرد شدن دکوراسیون داخلی منزلتان نیز کمک کند.

این ایده برای فضاهای به نسبت بزرگ‌تر مناسب‌تر است و مزیت اصلی آن این است که با طرح اصلی دکوراسیون داخلی منزلتان نیز تداخل نخواهد داشت.
6- استفاده از کنج‌ها برای آویختن تابلوهای نقاشی یا عکس‌های خانوادگی


اگر یک کنج بلااستفاده در منزلتان دارید و قصد دارید با یک ایده کم‌هزینه و سریع دکوراسیون آنجا را تغییر دهید، می‌توانید تابلوهای نقاشی یا عکس‌های خانوادگیتان را قاب گرفته و در دو دیوار کنار کنج بیاویزید.

نصب تابلوها یکی از بهترین روش‌ها برای پر کردن دیوارهای خالی است و فضاهای یکنواخت و بی‌روح را زیباتر و دلپذیرتر می‌کند.