مدتی است که استفاده از رنگ سفید در طراحی نمای ویلا و خانه باغ‌ها محبوبیت یافته است. در طراحی نما و جداره‌های این ویلاها از رنگ سفید به تنهایی یا همراه با رنگ‌های دیگر استفاده می‌شود.

در این مطلب راستا ما تعدادی از ایده‌هایی که می‌توانید از رنگ سفید در طراحی نمای ویلا استفاده کنید را گردآوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید و برای طراحی نمای ویلا یا خانه باغ خود ایده بگیرید.

اولین نکته‌ای که در رابطه با استفاده از رنگ سفید در طراحی نمای ویلا باید بدانید این است که خود رنگ سفید تناژهای بسیار متفاوتی دارد و فقط یک رنگ سفید وجود ندارد.

این تناژ رنگی از شیری تا عاجی می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با تناژ رنگ‌ها می‌توانید به کاتالوگ‌های رنگ مراجعه نمایید.

نکته بعدی این است که مجبور نیستید تمام جداره‌ها را به رنگ سفید درآورید. می‌توانید از ترکیب چند رنگ و متریال در طراحی نما استفاده کنید. یا حتی فقط یک جز کوچک مانند در یا پنجره را به رنگ دیگری درآورید.

در به کار بردن رنگ سفید در طراحی نما مزیتی وجود دارد و آن این است که تقریبا در هر نوع اقلیمی زیبایی بصری خواهد داشت، چه در اقلیم کوهستانی و چه در جنگل‌های انبوه.

خلوص و سادگی رنگ سفید به ساختمان ویلای شما باعث مدرن و مینیمال شدن طراحی نما خواهد شد، بنابراین اگر به سبک مدرن علاقه دارید در طراحی نمای ویلا یا خانه باغ خود حتما به استفاده از این رنگ فکر کنید.

برای داشتن ویلایی به سبک مدرن می‌توانید علاوه بر استفاده از رنگ سفید در طراحی نما ، این رنگ را در داخل فضا نیز به کار برده و در واقع نوعی یکپارچگی و هماهنگی بین درون و بیرون به وجود آورید.

در ادامه ایده‌های مختلفی از طراحی نما با استفاده از رنگ سفید را مشاهده خواهید نمود.


ترکیبی از رنگ سفید و چوب در طراحی نما، به خصوص استفاده از چوب در بخش‌های نزدیک به زمین علاوه بر زیبایی و جذابیت بصری باعث خواهد شد که بنا استوار و مستحکم به نظر بیاید.

طراحی نما

استفاده از رنگ سفید به صورت یکدست در طراحی نما بهتر است در بناهای کوچک به کار رود، زیرا در بناهای بزرگ‌تر احتمالا باعث یکنواخت شدن نما خواهد شد.اگر تمایل دارید از رنگ سفید در طراحی نمای ویلای بزرگ خود استفاده نمایید، به کمک جزییات می‌توانید از یکنواختی کاسته و نما را متنوع نمایید.

با این کار سبک مدرن و مینیمال بنا حفظ شده و در عین حال نمای طراحی شده بی‌روح به نظر نخواهد رسید.در صورت مناسب بودن اقلیم می‌توانید از ترکیب شیشه و سفید در بنا استفاده کرده و با این طراحی نما حس سبکی و راحتی را به بیننده القا نمایید.

این سبک طراحی بیشتر مناسب مناطق ساحلی و نزدیک دریا است.همانطور که پیش‌تر گفتیم می‌توانید با تغییر رنگ یک جز از بنا مانند درها یا پنجره‌ها از سادگی و یکدست بودن بیش از حد طراحی نما بکاهید. در تصویر زیر این عمل با تغییر رنگ در ورودی و همچنین درهای پارکینگ به خوبی صورت گرفته است.

طراحی نما