با توجه به محبوبیت یافتن طراحی ویلای لوکس و خانه‌باغ‌های مجلل در کشورمان و اجرای تعداد زیادی از این ویلاها بر آن شدیم تا در مطلب امروز راستا به تحلیل و بررسی طراحی ویلای لوکس و مجللی بپردازیم که در ساحل میامی اجرا شده است و نمونه خوبی از طراحی ویلای لوکس به حساب می‌آید.

این ویلا در نزدیکی دریا واقع شده و طراحی آن نیز با توجه به این موضوع انجام گرفته است. در ادامه این مطلب توضیحات بیشتری در رابطه با طراحی این ویلای لوکس و همچنین تصاویری از آن را مشاهده خواهید کرد. با ما همراه باشید.محوطه‌سازی ویلا ترکیبی از آب و گیاه و مسیرهایی است که به خوبی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. از آب و گیاه به شکل‌های متنوعی در محوطه‌سازی ویلا استفاده شده است. وجود استخر و جوی‌های آب مثال‌هایی از چگونگی به کار بردن آب در طراحی ویلا هستند. نورپردازی ساختمان نیز جلوه آن را در شب حفظ کرده و حجم بنا را به خوبی نمایان می‌کند.پیش از ورود به ویلا و داخل حیاط پارکینگ بدون دیواری برای خودروها در نظر گرفته شده است. طراحی این پارکینگ بسیار ساده بوده و در تقابل با بنای اصلی نیست. در واقع این پارکینگ از چهار ستون و یک سقف تشکیل شده است.

با ورود به بنا با اتاق نشیمن و پذیرایی مواجه می‌شویم که به وسیله یک شومینه دو طرفه به دو بخش مجزا تقسیم شده‌اند. کف ویلا با چوب بلوط پوشیده شده است که با توجه به رنگ روشن دیوارها، سقف و مبلمان فضای متعادلی را به وجود آورده و وزن بصری به خوبی تقسیم شده است.در طرف دیگر نشیمن این ویلای لوکس یک در شیشه‌ای کشویی قرار دارد که به سمت حیاط پشتی باز می‌شود که استخری در آن قرار گرفته است.اتاق غذاخوری این ویلای لوکس نیز به زیبایی طراحی شده و از دو طرف به سمت بیرون و به محوطه استخر دید دارد. در این فضا میزی برای 12 نفر قرار گرفته و لوستر چشمگیری نیز در بالای میز نصب شده است.غذاخوری کوچک‌تری در کنار آشپزخانه طراحی شده است که برای صرف وعده‌های خصوصی‌تر و خودمانی‌تر در نظر گرفته شده است. در طراحی آشپزخانه این ویلای لوکس کابینت‌های سفید در کنار قفسه‌های چوبی و پیشخوانی به رنگ تیره ترکیب جذابی خلق کرده است.این ویلای لوکس در دو طبقه طراحی و اجرا شده است. اتاق‌های خواب و یک سرویس بهداشتی در طبقه بالا قرار دارند.

راه‌پله‌ای که این دو طبقه را به هم متصل می‌کند به شکل مارپیچ اجرا شده است. پله‌ها از چوب و هماهنگ با کف و دستگیره‌های دو طرف راه‌پله به رنگ سفید و هماهنگ با دیوارها اجرا شده‌اند.

راه‌پله به وسیله دو پنجره بزرگ از نور طبیعی برخوردار بوده و بر دیواره‌های اطراف آن تعدادی تابلوی نقاشی مدرن نصب شده است. یک لوستر زیبا نیز در وید (void) قرار گرفته که به شکل آویز می‌باشد.

طراحی ویلای لوکس

در اتاق‌های خواب طبقه بالا پنجره‌های سرتاسری دید مناسبی به حیاط و محوطه فراهم می‌کنند. این دید به منظره زیبا محیط دلپذیر و آرامش‌بخشی را برای خواب و استراحت فراهم کرده است.

ویلای لوکس