امروزه طراحی ویلای لوکس و باغ‌ویلاهای مجلل طرفداران بسیاری پیدا کرده است. طراحان و معماران سراسر جهان نیز تمایل دارند یک یا چند پروژه لوکس در رزومه خود داشته باشند. دیدن نمونه‌هایی از طراحی ویلای لوکس و مجلل از نقاط مختلف دنیا می‌تواند در این زمینه مفید واقع شده و ایده‌های جدیدی هم به معماران و هم به کارفرمایان ارائه کند.به همین دلیل قصد داریم در این مطلب راستا به تحلیل و بررسی طراحی ویلای لوکس و زیبایی در لاس‌وگاس ‌بپردازیم که در موقعیت بی‌نظیری نیز قرار گرفته است.

این ویلای لوکس از یک طرف به کوهستان‌های اطراف و از طرف دیگر به دریاچه‌ای دید دارد که در نزدیکی ویلا قرار گرفته است. به دلیل قرار گرفتن در چنین موقعیت ویژه‌ای بهره‌گیری از دید و منظر اطراف ویلا به یکی از اولویت‌های پروژه تبدیل شده است به صورتی که این ویلا از هر چهار طرف به مناظر پیرامونی دید دارد.

اولین نکته‌ای که در طراحی حجم این ویلای لوکس به چشم می‌آید نوع سقف‌ها و شکل لایه‌لایه آن‌ها است. لایه‌لایه بودن سقف‌ها به منظور تامین شرایط آسایش مطلوب در روزهای آفتابی تابستان که خورشید مستقیم می‌تابد انجام شده است.از طرف دیگر پنجره‌های سرتاسری در جداره‌ها نور کافی را به فضاهای داخلی می‌رسانند و تامین نور به خوبی صورت می‌گیرد. همچنین این پنجره‌ها دید مناسب به مناظر اطراف را نیز فراهم می‌کنند.

ورودی این ویلای لوکس به شکل جذابی نورپردازی شده و مسیر ورود را در طول شب به خوبی مشخص می‌کند. همچنین یک در شیشه‌ای بسیار بزرگ حس دعوت‌کنندگی ورودی را افزایش داده است.در طراحی نشیمن این ویلای لوکس پنجره‌های بزرگ کشویی در نظر گرفته شده است که به دریاچه دید داشته و نور طبیعی مورد نیاز را نیز تامین می‌کنند. از طرف دیگر این پنجره‌ها ارتباط بین درون و بیرون ویلا را نیز به خوبی امکان پذیر کرده‌اند.در قسمت بیرونی ویلا یک استخر بزرگ طراحی شده است که مقداری از طبقه همکف پایین‌تر قرار دارد و دسترسی به آن به وسیله چند پله امکان پذیر است.

در اطراف این استخر فضاهایی برای نشستن در نظر گرفته شده و آتشدان منحصربه‌فردی نیز در جلوی محل نشستن طراحی شده است.در فضای داخلی این ویلای لوکس آشپزخانه‌ای با دو کابینت جزیره طراحی شده است که فضای کار بیشتری را برای ساکنان خانه فراهم کرده است.

در کنار آشپزخانه فضای غذاخوری قرار گرفته است که خود این فضا به وسیله یک در کشویی به تراس کوچکی راه دارد و در برخی روزها امکان صرف غذا در این محل نیز وجود دارد.در طراحی اتاق خواب مستر این ویلای لوکس بخش خواب از بخش نشیمن مجزا شده است. جدا کردن این دو بخش به کمک یک پارتیشن انجام گرفته و در قسمت نشیمن علاوه بر مبل، یک تلویزیون و یک شومینه نیز در نظر گرفته شده است.طراحی حمام و سرویس بهداشتی این ویلای لوکس به صورت طولی انجام شده و غیر از وان، روشویی و توالت، محلی نیز برای آرایش و پیرایش در نظر گرفته شده است که روبه‌روی روشویی‌ها قرار دارد. نکته قابل توجه در طراحی این حمام وجود کشوها و کابینت‌های متعدد است که امکان قرار دادن وسایل و لوازم مختلف در آن‌ها وجود دارد.