آیا قصد دارید دکوراسیون اتاق کودک خود را تغییر دهید اما در مورد هزینه‌های آن نگران هستید؟ در این مطلب راستا به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توان با ایده‌های مقرون به صرفه دکوراسیون اتاق کودک را تغییر داد.

ایده‌هایی که امروز به آن‌ها می‌پردازیم شاید ساده به نظر برسند اما به شما کمک می‌کنند با کمترین هزینه، دکوراسیون اتاق کودک خود را تغییر داده و تاثیرات چشمگیر آن‌ها را پس از انجام تغییرات مشاهده کنید.

این ایده‌ها علاوه بر صرفه جویی در هزینه بر استفاده بهینه از فضا نیز تمرکز دارند و بیشتر آن‌ها در مدت زمان کوتاهی قابل انجام هستند. برای آشنایی با این ایده‌های دکوراسیون در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


1- دکوراسیون اتاق کودک را چند منظوره طراحی کنید.


کودک شما با گذشت زمان بزرگ‌تر شده و نیازهای متفاوتی خواهد داشت. با رسیدن به سن مدرسه داشتن یک میز تحریر و قفسه‌هایی برای کتاب‌ها ضروری به نظر می‌رسند.

به همین دلیل هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید فضای کافی برای این وسایل و مبلمان در نظر بگیرید.

بهتر است در هنگام خرید وسایل دکوراسیون اتاق خواب کودک به کاربردی بودن آن‌ها در طول زمان نیز بیندیشید. به این معنی که وسایل و مبلمانی انتخاب کنید که در سنین نوجوانی فرزندتان نیز قابل استفاده باشند.

دکوراسیون اتاق کودک


2- اگر فضای کافی در اختیار ندارید . . .


در صورت کوچک بودن اتاق و کمبود فضا ممکن است برای جا دادن وسایل و مبلمان آماده به مشکل بخورید. این مسئله به خصوص در اتاق‌های با عرض کم اتفاق می‌افتد.

برای حل این مشکل می‌توانید از خلاقیت خود کمک گرفته و مبلمانی متناسب با ابعاد و اندازه‌های فضای خود بسازید یا سفارش دهید.

به عنوان مثال می‌توانید برای دکوراسیون اتاق کودک خود تختی سفارش دهید که در طول روز به عنوان کاناپه مورد استفاده قرار گیرد یا میز تحریری که ابعاد آن متناسب با فضای موجود مشخص شده است.
3- اگر فرزندانتان از اتاق مشترکی استفاده می‌کنند . . .


داشتن یک اتاق مشترک به این معنی نیست که تمام وسایل باید مشابه یکدیگر انتخاب شوند. بهتر است وسایل هر کدام از فرزندانتان را مطابق سلیقه خودشان خریداری کرده یا تغییر دهید.

اگر وسایل را از پیش مشابه یکدیگر خریداری کرده‌اید اکنون می‌توانید آن‌ها را بنا بر سلیقه فرزندانتان رنگ متفاوتی بزنید.


4- نکاتی در مورد کمد لباس و وسایل کودکان


کمد لباس و وسایل کودکان باید قفسه بندی شده و به اندازه کافی جا برای وسایل آن‌ها داشته باشد. نکته مهم در مورد کمدها این است که اسباب‌بازی‌ها و وسایل مورد استفاده فرزندتان باید در قفسه‌های پایین قرار گیرند که به راحتی قابل دسترس باشند.


5- تا حد ممکن از شخصیت فرزندتان در دکوراسیون اتاق استفاده کنید.


از علائق فرزندتان فهرستی تهیه کنید و تا حد امکان تغییر دکوراسیون اتاق کودک خود را بر اساس آن‌ها پیش ببرید.

به عنوان مثال اگر فرزندتان به نجوم یا زمین شناسی علاقه دارد می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های مرتبط به این موضوعات استفاده کنید، یا پرده‌ها و روتختی‌ها را با نقوش و طرح‌های انیمیشن‌ها و داستان‌های مورد علاقه او انتخاب نمایید.