با آمدن فصل بهار و بهتر شدن آب و هوا احتمالا تمایل دارید که مدت بیشتری را در خارج از خانه و فضای بیرونی بگذرانید. به این منظور بهتر است که مبلمان باغ و حیاط خود را بازسازی و یا تعویض نمایید و محیط بیرونی را برای آمدن بهار و گذراندن اوقات بیشتری با عزیزانتان آماده کنید.

در مطلب امروز راستا به مطالبی پیرامون طراحی مبلمان باغ و حیاط می‌پردازیم. اگر قصد دارید مبلمان باغ و حیاط خود را تغییر داده و بهتر کنید خواندن این مطلب را از دست ندهید.

اولین و مهم‌ترین نکته در طراحی و خرید مبلمان باغ و حیاط و به طور کلی مبلمان و تجهیزات فضاهای بیرونی توجه به دوام و مقاومت آن‌ها است. از آنجایی که این لوازم مدام در معرض تغییرات آب و هوایی، آفتاب، باران و برف هستند باید در زمان انتخاب و خرید آن‌ها به باکیفیت بودن جنس و دوام آن‌ها حتما توجه کنید.مورد دیگری که در انتخاب و یا طراحی مبلمان باغ و حیاط باید مورد توجه قرار دهید وزن آن‌ها است. اگر وسایلتان بدون حفاظ هستند و در باغ یا حیاط خود آلاچیق یا سایبان ندارید بهتر است از وسایل و لوازم سبک و کم‌وزن در فضای بیرونی منزل خود استفاده کنید تا در صورت لزوم بتوان آن‌ها را به سادگی جابه‌جا کرد و به انبار منتقل نمود.


نکته مهم دیگری که در طراحی مبلمان باغ و حیاط حائز اهمیت است مقدار فضای موجود بیرون خانه است. در واقع پیش از خرید وسایل و مبلمان باید این فضا را به دقت اندازه گیری کنید.
مبلمان باغ

نوع لوازمی که خریداری می‌کنید بستگی به مقدار فضای آزاد بیرون دارد. به عنوان مثال یک ست میز و صندلی نشان داده‌ شده در تصویر بالا، می‌تواند بهترین انتخاب برای پاسیو‌های کوچک باشد، این درحالی است که میز و صندلی نشان داده شده در تصویر پایین برای پاسیو‌ها و آلاچیق های بزرگ‌تر مناسب‌ است.

 

مورد بعدی در طراحی مبلمان باغ و حیاط این است که باید دقت کنید چه نوع لوازمی را نیاز دارید.
خرید لوازمی که بر اساس نیازهای خانواده شما باشند و اینکه شما چگونه از فضای بیرون خود استفاده می‌کنید نکته‌ بسیار مهمی است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در باغ یا حیاط خود از هوای آزاد لذت برده و با خواندن یک کتاب فضای آرامش‌بخشی داشته باشید، راحتی برای شما مهمترین مسئله است، پس به دنبال یک تخت صبح‌گاهی یا یک کاناپه مناسب فضای بیرونی باشید یا اگر تمایل دارید ناهار یا شام را با عزیزانتان در هوای آزاد میل کنید باید مبلمان مناسبی برای صرف غذا بیابید.
این موضوع در واقع به این معنی است که باید نیازهای خود را مشخص کرده و بر اساس آن ها پیش بروید.