طراحی دکوراسیون زیرزمین معمولا با غفلت و بی‌توجهی همراه بوده و به همین دلیل زیرزمین‌ها به فضاهایی انبار مانند تبدیل می‌شوند و به این ترتیب بخش زیادی از فضای داخلی خانه‌ها به هدر می‌رود.

این در حالی است که با یک طراحی درست می‌توان دکوراسیون زیرزمین را به فضایی مناسب با کاربری‌های متفاوت تبدیل نمود. در مطلب امروز راستا به تعدادی از ایده‌هایی که می‌توانید برای طراحی دکوراسیون زیرزمین منزلتان استفاده نمایید می‌پردازیم. اگر زیرزمین منزل شما نیز به انباری لوازم اضافی و به دردنخور تبدیل شده است مطلب امروز را از دست ندهید.


تبدیل زیرزمین به سینمای خانگی


یکی از ایده‌های جذاب برای طراحی دکوراسیون زیرزمین تبدیل آن به محلی برای دیدن فیلم است. با توجه به اینکه زیرزمین‌ها معمولا پنجره ندارند و نوری دریافت نمی‌کنند بهترین گزینه برای یک سینمای خانگی به حساب می‌آیند.

برای داشتن یک سینمای خانگی به تعدادی صندلی راحت و یک پروژکتور نیاز دارید، با چینش درست صندلی‌ها و همچنین استفاده از پوسترهای فیلم‌های محبوبتان دکوراسیون زیرزمین را هر چه بیشتر به یک سینمای وکوچک و خصوصی نزدیک کنید.
طراحی اتاق بازی در دکوراسیون زیرزمین


یکی از ایده‌های هیجان انگیز در طراحی دکوراسیون زیرزمین استفاده از آن به عنوان یک اتاق بازی است. با قرار دادن بازی‌های مختلف از جمله میز بیلیارد، فوتبال دستی، ایرهاکی و . . . می‌توانید فضای مناسبی برای تمام اعضا خانواده به وجود آورید و اوقات خوشی در کنار یکدیگر داشته باشید.

دکوراسیون زیرزمین


طراحی دفتر کار خانگی در زیرزمین


یکی دیگر از کاربردهای زیرزمین می‌تواند تبدیل آن به یک دفتر کار خانگی باشد. تمام آنچه برای داشتن یک دفتر کار خانگی آرام و دلپذیر نیاز دارید یک میز و صندلی و تامین نور مناسب است. نور مناسب برای دفتر کار خانگی را می‌توانید به صورت طبیعی یا مصنوعی یا ترکیبی از هر دو تامین نمایید.
ساخت یک سوییت کوچک در زیرزمین به عنوان اتاق مهمان


اگر در منزلتان اتاقی برای مهمان ندارید شاید بد نباشد که به تبدیل زیرزمین به فضایی برای خواب و استراحت مهمانانتان فکر کنید.

اگر امکان ساخت یک سرویس بهداشتی کوچک در دکوراسیون زیرزمین وجود داشته باشد می‌توانید یک سوییت بی‌نظیر برای مهمانانتان طراحی کنید. پیش از طراحی و ساخت سرویس بهداشتی با یک معمار یا مهندس تاسیسات مشورت کرده و از مناسب بودن لوله‌کشی منزلتان مطمئن شوید.

برای این کار دیوارها را رنگ کرده، یک تخت مناسب و کمدی برای لباس و چمدان‌ها تهیه کنید و از مناسب بودن تهویه و سیستم گرمایش و سرمایش مطمئن شوید.
طراحی باشگاه خانگی در زیرزمین


پیش‌تر در مطلبی به چگونگی طراحی یک باشگاه خانگی پرداخته‌ایم. می‌توانید باشگاه خانگی خود را در زیرزمین منزلتان طراحی کنید و فضای مناسبی برای انجام تمرینات فیزیکی ایجاد نمایید.

با این کار در هر ساعت از شبانه‌روز که تمایل داشته باشید می‌توانید مقداری ورزش کنید و سلامت فیزیکی خود را افزایش دهید.

اگر قصد دارید زیرزمین خود را به یک باشگاه خانگی کوچک تبدیل نمایید حتما به جنس کفپوش و مقاوم بودن آن توجه نمایید. به دلیل سنگین بودن لوازم و وسایل ورزشی باید کفپوشی انتخاب نمایید که بتواند وزن وسایل را تحمل نماید.