پس از طراحی و ساخت ویلا یا باغ ویلای شخصی خود احتمالا به فکر چینش و طراحی داخلی ویلا خواهید بود. اگر به دنبال ایده‌هایی زیبا و خلاقانه برای طراحی داخلی ویلا هستید در مطلب امروز راستا به این موضوع پرداخته‌ایم و نکات مهم و جالبی در رابطه با چگونگی طراحی داخلی ویلا برای شما گردآوری کرده‌ایم. برای آشنایی با این نکات مهم با ما همراه شوید.

اولین موضوعی که در طراحی داخلی ویلا باید مد نظر قرار دهید سبک طراحی داخلی است. در ابتدای کار باید مشخص کنید که به کدام سبک طراحی داخلی ویلا تمایل دارید و با توجه به عناصر و اصول آن سبک طراحی داخلی ویلا را آغاز کنید.

پیش‌تر در مطلبی با عنوان معرفی چند سبک دکوراسیون داخلی ویلا به برخی از سبک‌های طراحی داخلی ویلا پرداخته‌ایم، برای آشنایی بیشتر با این سبک‌ها می‌توانید به این مطلب مراجعه نمایید.

در گام بعدی به سراغ بخش‌های مختلف ویلا رفته و هر بخش را با توجه به عملکرد آن طراحی کنید.


به عنوان مثال در ورودی ویلا برای ایجاد فضایی لوکس و چشمگیر که در لحظه ورود مهمانانتان را تحت تاثیر قرار خواهد داد می‌توانید از عناصری مانند یک یا چند مجسمه‌ خاص، قالیچه‌های زیبا و یا یک لوستر بزرگ استفاده نمایید.

وجود یک کمد لباس و همچنین یک جاکفشی نیز از ضروریات طراحی داخلی ورودی ویلاها هستند.

طراحی داخلی ویلا

بخش مهم دیگری که در طراحی داخلی ویلا وجود دارد نشیمن و پذیرایی است که در ویلاهای مدرن معمولا با ناهارخوری ادغام می‌شود.

موضوعی که در طراحی داخلی این بخش اهمیت دارد انتخاب لوازم و مبلمان صحیح و چینش درست آن‌ها است.

انتخاب صحیح لوازم و مبلمان به این معنی است که این کار باید با توجه به ابعاد و مساحت پذیرایی و نشیمن انجام شود و از خرید مبل‌های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک که با ابعاد فضا تناسبی ندارند پرهیز گردد.

در خرید میز ناهارخوری نیز دقت کنید که حداکثر چند نفر می‌توانند در آن فضا به راحتی نشسته و غذا صرف کنند. به مدل‌های متفاوت نیز بیندیشید: ممکن است یک میز گرد یا بیضی برای طراحی داخلی ویلای شما مناسب‌تر باشد.آشپزخانه فضای مهم دیگری است که در طراحی داخلی ویلا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. آشپزخانه ویلاها معمولا به صورت باز و بدون دیوار طراحی می‌شوند و سعی بر آن است که نور و روشنایی کافی دریافت نمایند.

در طراحی داخلی ویلا زمانی که نوبت به طراحی آشپزخانه رسید به این نکته دقت کنید که چه تعداد کابینت نیاز دارید، این موضوع با توجه به میزان استفاده شما از ویلا و مقدار ظروفی که نیاز دارید تعیین می‌گردد. سفارش درست تعداد کابینت‌ها می‌تواند تا حد زیادی در هزینه‌های شما صرفه جویی کند.فضای بعدی اتاق خواب‌ها هستند که باز هم با توجه به تعداد کاربران و همچنین نوع استفاده از آن‌ها طراحی خواهند شد.

در طراحی اتاق خواب ویلا حداقل وسایل مورد نیاز شامل یک کمد دیواری جادار که برای قرار دادن ساک و چمدان‌ها نیز جای کافی داشته باشد، یک تخت خواب همراه با یک میز و صندلی یک آباژور می‌باشد.سرویس‌های بهداشتی در ویلاها به دلیل محصور بودن معمولا امکان استفاده از نور طبیعی را دارند و این موضوع نکته بسیار مثبتی است. بنابراین سعی کنید در سرویس‌های بهداشتی ویلای خود حداکثر استفاده از نور طبیعی را ببرید و با این روش فضای آرامش بخشی خلق کنید.