اگر قصد دارید دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی منزلتان را طراحی کرده یا تغییر دهید اما اطلاعات چندانی از اصول طراحی داخلی و دکوراسیون ندارید نگران نباشید!

ممکن است در اولین تجربه‌های طراحی دکوراسیون داخلی خود اشتباهاتی مرتکب شوید که با کمی مطالعه قابل پیشگیری هستند.

در این مطلب راستا به شما خواهیم گفت که اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی حمام چه چیزهایی هستند و چگونه می‌توانید از بروز آن‌ها جلوگیری کنید.


1- استفاده از فقط یک منبع نور


آیا شما هم تنها از یک لامپ سقفی در دکوراسیون داخلی حمام و سرویس خود استفاده کرده‌اید؟ اگر چنین است بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید.

یکی از اصول نورپردازی استفاده از چند نوع منبع نور است که به کاربران فضاها امکان کم و زیاد کردن نور را با توجه به نیازشان می‌‌دهد.

این موضوع در طراحی دکوراسیون داخلی حمام نیز باید استفاده شود. استفاده از چند منبع نور جداگانه با شدت‌های مختلف و از زوایای متعدد به شما کمک می‌کند که به راحتی فعالیت‌های خود از جمله استحمام یا آرایش کردن را انجام دهید.
2- توجه نکردن به ایجاد فضاهایی برای نگهداری وسایل


این اشتباه هم عملکرد حمام و هم زیبایی و نظم دکوراسیون آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

معمولا در دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی به کابینت‌ها و فضاهای نگهداری توجه کافی نمی‌شود یا پس از اتمام طراحی فضایی به آن‌ها اختصاص داده می‌شود که کافی و کاربردی نیست.

این موضوع باعث می‌شود وسایل در نقاط مختلف روی هم انباشته شوند و حمام نامرتب و آشفته به نظر خواهد رسید.

برای رفع این مشکل قدم اول این است که فضای لازم برای نگهداری وسایل را محاسبه کنید. این محاسبه با توحه به نیاز و میزان استفاده از حمام در هر خانه متفاوت خواهد بود.

پس از محاسبه تقریبی مقدار فضایی که لازم دارید می‌توانید از کابینت‌های آماده یا طراحی شده برای نگهداری وسایل در دکوراسیون داخلی حمام خود استفاده کنید.
3- هماهنگ نبودن شیرآلات و وسایل نصب شده در دکوراسیون داخلی حمام


این اتفاق معمولا زمانی رخ می‌دهد که قصد بازسازی حمام را داشته باشید و هر جز را جداگانه خریداری کرده و به هماهنگی میان اجزا حمام توجه نکرده باشید.

برای رفع این مشکل در هنگام خرید شیرآلات علاوه بر جنس و دوام آن‌ها باید به هماهنگی و جور بودن آن‌ها با سایر اجزا نصب شده در حمام دقت کنید.

دکوراسیون داخلی حمام


4- کنار گذاشتن دکور و تزیینات در دکوراسیون داخلی حمام


این اشتباه معمولا در حمام‌های کوچک که فضای کافی ندارند رخ می‌دهد. ممکن است به دلیل کمبود فضا فکر کنید که بهتر است قید دکور و تزیینات را بزنید و فضا را شلوغ نکنید، اما این یک اشتباه بزرگ در طراحی دکوراسیون حمام به حساب می‌آید.

این موضوع به این معنی است که حتی در فضاهای کوچک نیز می‌توانید از تزیینات استفاده کنید اما حد و اندازه آن مهم است. توجه به تزیینات کمک می‌کند که فضای طراحی شده از سادگی و یکنواختی خارج شده و شخصیت یابد.

برخی از مثال‌هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی حمام می‌توان استفاده کرد استفاده از یک یا دو تابلوی نقاشی زیبا یا چند مجسمه کوچک در قسمت‌های مختلف حمام و سرویس بهداشتی است.

ست کردن حوله‌ها و پرده‌ها نیز راهکار دیگری است که در حمام‌های کوچک برای داشتن دکوراسیون جذاب‌تر به شما کمک خواهد کرد.


دکوراسیون داخلی حمام