در مطلب امروز راستا قصد داریم به بررسی طراحی ویلای مدرن و امروزی بپردازیم که در کشور پرتغال واقع شده است.

در این مطلب به بررسی و تحلیل فضاهای داخلی و خارجی این ویلای مدرن می‌پردازیم و نکات مهم و مثبت طراحی ویلا را به بحث می‌گذاریم. با ما همراه باشید.


اولین موضوعی که در تحلیل طراحی ویلا وجود دارد سایت و محل احداث آن است. این ویلای مدرن در بالای تپه‌ای قرار گرفته و به فضای اطراف مسلط است. بنابراین یکی از مهم‌ترین چالش‌های گروه طراحی طراحی ویلا به صورتی بود که بتوان از چشم‌انداز و منظر اطراف به بهترین شکل بهره برد.
طراحی ویلا


به همین دلیل طراحی ویلا به شکل حرف وی انگلیسی انجام شده است. به این ترتیب امکان بیشترین استفاده از منظر اطراف فراهم شده است.
ویلای مدرن


در طراحی ویلا و در فضاهای داخلی اتاق نشیمن به عنوان یکی از فضاهای اصلی مساحت زیادی را به خود اختصاص داده است. پلان این ویلای مدرن به صورت باز و بدون جداسازی فضاها با دیوار طراحی شده است.

طراحی ویلای مدرن

رنگ‌های به کار رفته در طراحی ویلا بیشتر از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری هستند.

فضای نشیمن توسط یک در کشویی شیشه‌ای به فضای بیرونی و استخر راه دارد و به این ترتیب ارتباط فضای داخل و خارج به خوبی امکان پذیر شده است.
همانطور که گفته شد پلان ویلا به صورت باز طراحی شده است و این انتخاب امکان ارتباط هر چه بیشتر و بهتر فضاهای عمومی داخلی و جابه‌جایی راحت‌تر را فراهم کرده است. آشپزخانه نیز به وسیله دیوار یا پارتیشن از فضاهای دیگر جدا نشده است بلکه به وسیله تغییر متریال در دیوارها و استفاده از چوب مقاوم در برابر رطوبت مشخص شده است.
به کار بردن چوب در دیوارهای آشپزخانه علاوه بر مشخص کردن محدوده آن، ترکیب رنگ زیبایی در کنار کابینت‌های سفید به وجود آورده است.


بخش مرکزی پلان به فضای غذاخوری اصلی اختصاص دارد که با توجه به سقف بلند این فضا در طول روز از دو طرف نور گرفته و همچنین به کمک دو لوستر بلند مدرن نور مورد نیاز آن در شب نیز تامین می‌شود.


در کنار پله‌هایی که به طبقه بالا می‌رود میز گرد کوچکی قرار دارد که به کمک فرش گرد کوچکی بر شکل آن تاکید شده است. این طراحی فضای زیر پله محل دنج و خصوصی‌تری به وجود آورده است که می‌تواند در مهمانی‌های خانوادگی استفاده شود.


یک راه‌پله گرد سفید دسترسی به طبقه بالا را فراهم می‌کند. به کار بردن نور مخفی بر روی پله‌ها و همچنین استفاده از یک محافظ شیشه‌ای علاوه بر رنگ روشن آن باعث سبک‌تر به نظر رسیدن راه‌پله شده است.

در قسمت بالای پله‌ها فضای کوچکی به عنوان فضای کار طراحی شده است که به فضای غذاخوری اصلی دید دارد و نور طبیعی نیز دریافت می‌کند.


در اتاق خواب مستر نیز ترکیب رنگ سفید در کنار چوب به یکپارچگی طراحی ویلا کمک کرده و اتاق خواب را از یکنواختی خارج کرده است.


وجود یک سرویس بهداشتی در اتاق مستر که نور آن به وسیله یک پنجره بزرگ فراهم می‌شود طراحی این اتاق خواب را تکمیل کرده است.