طراحی محوطه ویلا این روزها از قرار دادن یک میز و چند صندلی و یک باربکیو فراتر رفته و موارد بیشتری را شامل می‌شود.
استفاده از آثار هنری و توجه به جزییات در طراحی محوطه ویلا اهمیت یافته و این موضوع با دقت بیشتری دنبال می‌شود.
در این مطلب راستا قصد داریم به چند ایده جذاب و جدید که در طراحی محوطه ویلا قابلاستفاده هستند بپردازیم. اگر قصد طراحی یا ایجاد تغییراتی در محوطه ویلا یا خانه باغ خوددارید مطلب امروز را از دست ندهید.


۱- افزودن تلویزیون به طراحی محوطه ویلا 


فراگیر شدن تکنولوژی در دنیای امروز به طراحی محوطه نیز رسیده و در این بخش نیز قابل استفاده است.
پیشرفت فناوری و تولید تلویزیون‌های صفحه تخت به کمک طراحان آمده و به کار بردن تلویزیون در طراحی محوطه ویلا را بسیار ساده‌تر کرده است. با نصب این تلویزیون‌ها بر روی یک ستون یا دیوار به راحتی می‌توانید از همنشینی تکنولوژی و محوطه ویلا لذت ببرید.
نکته مهم در مورد استفاده از تلویزیون و سایر لوازم الکترونیکی در طراحی محوطه ویلا قرار دادن آن‌ها در محلی است که از باد و باران و همچنین تابش مستقیم و شدید آفتاب در امان باشند. بنابراین بهتر است این لوازم را در محلی مسقف نصب نمایید.
طراحی محوطه

۲- طراحی آشپزخانه در محوطه ویلا


در طراحی محوطه ویلا قرار دادن یک اجاق گاز یا باربکیو بسیار رایج و متداول است اما امروزه در طراحی‌ها شاهد ساخت یک آشپزخانه کامل در محوطه ویلا و باغ‌ها هستیم.
این آشپزخانه‌ها به اجاق گاز، یخچال، کابینت و حتی سینک ظرفشویی مجهز هستند. تجهیزات آشپزخانه‌های فضای باز و مناسب استفاده در طراحی محوطه از فلزات ضد زنگ ساخته می‌شوند و تاب آوری مناسبی در برابر شرایط جوی مختلف دارند.
برای زیبایی بیشتر طراحی محوطه این تجهیزات را با نمایی از سنگ یا آجر می‌پوشانند و به این ترتیب حس طبیعی بودن محوطه ویلا را تقویت می‌نمایند.

طراحی محوطه ویلا

۳- استفاده از آتشدان و شومینه در طراحی محوطه ویلا


با نزدیک شدن به غروب آفتاب روشن کردن آتش و جمع شدن بر گرد آن یکی از فعالیت‌های دسته جمعی لذت بخش و محبوب به حساب می‌آید، به همین دلیل طراحی و اجرای یک آتشدان یا شومینه در محوطه ویلا لازم و ضروری به نظر می‌رسد. 
تنوع آتشدان‌ها و شومینه‌ها بسیار زیاد است و شما می‌توانید با توجه به نیاز و فضای در دسترس خود یکی از طرح‌ها را برگزینید. 

۴- طراحی فضای غذاخوری در محوطه ویلا


همانطور که مشاهده کردید انواع فضاهای داخلی به بیرون از ویلا منتقل شده و در طراحی محوطه استفاده می‌شوند. پس از فضای نشستن و آشپزخانه افزودن محلی برای غذا خوردن به محوطه ویلا نیز منطقی به نظر می‌رسد.
این فضای غذاخوری می‌تواند به صورت ترکیبی با فضای آشپزخانه طراحی شود یا در صورت داشتن فضای کافی به صورت جدا طراحی و اجرا گردد. 
از قرار دادن میزهای مستطیلی بلند گرفته تا چند صندلی پایه بلند در کنار کابینت آشپزخانه، داشتن یک غذاخوری در محوطه ویلا گزینه‌های بسیاری را در برمی گیرد و با توجه به سلیقه، فضا و بودجه شما قابل تغییر است.