در طراحی هر آپارتمان لوکس و پر زرق و برق باید بدانید که لوکس و تجملاتی بودن در وهله اول به معنای راحتی و امکانات بیشتر است و صرفا یک مفهوم ظاهری نیست.

نکته مهم دیگری که در طراحی آپارتمان لوکس و به طور کلی خانه‌های شیک و تجملی وجود دارد اهمیت توجه به جزییات است. در واقع این جزییات و ریزه‌کاری‌ها هستند که می‌توانند هر خانه ساده‌ای ‌را به یک آپارتمان لوکس و بی‌نظیر تبدیل کنند.

لوکس بودن صرفا به معنی هزینه‌بر بودن نیست. حتی اگر بودجه زیادی نیز ندارید با پرداخت هزینه‌های کم اما درست و به‌جا می‌توانید آپارتمان لوکس و زیبایی طراحی کنید.

جزییاتی که در طراحی آپارتمان لوکس می‌توانید استفاده کنید بسیار متنوع و گسترده است. در این مطلب راستا به برخی از آن‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.


1- از لوسترهای باشکوه استفاده کنید.


در مطالب پیشین راستا بارها به اهمیت نورپردازی در دکوراسیون داخلی اشاره کرده‌ایم. نورپردازی مناسب باعث می‌شود کل فضا و همچنین مبلمان و وسایل منزلتان بهتر دیده شوند.

بنابراین چگونگی نورپردازی و نوع لامپ‌ها و ابزاری که به این منظور استفاده می‌کنید اهمیت ویژه‌ای دارد.

استفاده از لوسترهای لوکس و زیبا به نورپردازی بهتر و مناسب‌تر کمک کرده و حس باشکوه بودن فضا را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهند.
2- آینه‌ها را فراموش نکنید.


آینه‌ها همواره در فضاهای تجملی و آپارتمان‌ لوکس نقش مهمی ایفا می‌کنند و به بزرگ‌تر و جذاب‌تر شدن طراحی داخلی کمک می‌کنند. به این منظور باید قاب‌ زیبا و مناسبی برای آینه بیابید و آن را در محل مناسبی نصب کنید.

آینه‌ها فضا را بزرگ‌تر و نورانی‌تر نشان می‌دهند و این همان چیزی است که در طراحی یک آپارتمان لوکس نیاز دارید.
3- فرش‌های مناسب و هماهنگ با دکوراسیون منزلتان خریداری کنید.


فرش‌های زیبا نیز در القای حس لوکس بودن بسیار مهم هستند. فرش‌هایی را انتخاب کنید که با سایر بخش‌های دکوراسیون منزلتان هماهنگ بوده و طرح‌های زیبا و منحصر به فردی دارند.

آپارتمان لوکس


4- قرار دادن یک سینک اضافه در آشپزخانه


این موضوع شاید کم‌اهمیت به نظر برسد اما در آشپزخانه‌های بزرگ می‌توانید در دو طرف، دو سینک ظرفشویی طراحی و اجرا کنید و به این ترتیب دسترسی به آب برای شستشو و پخت و پز را راحت‌تر کنید. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، بخش مهمی از لوکس بودن به راحتی و آسایش بیشتر بازمی‌گردد.
5- طراحی و ساخت یک مطبخ کوچک


مطبخ یا همان آشپزخانه گرم تاثیر بسیار زیادی بر میزان راحتی و آسایش شما خواهد داشت و آشپزی را بسیار راحت‌تر خواهد کرد.

جدا کردن آشپزخانه سرد و گرم و طراحی آشپزخانه گرم خارج از دید مستقیم باعث می‌شود که آشپزخانه سرد شما که در قسمت جلویی قرار دارد همواره تمیز و مرتب به نظر برسد و این موضوع در لوکس به نظر رسیدن آشپزخانه که قلب تپنده خانه شما است نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.


6- نصب جداکننده‌ها در کابینت‌های آشپزخانه


این جداکننده‌ها که در شکل‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارند چیدن وسایل و ظروف را بسیار راحت‌‌تر کرده و باعث سریع‌تر پیش رفتن پخت و پز و پذیرایی خواهند شد.


7- طراحی بخشی برای مطالعه و تکالیف کودکان


علاوه بر اتاق خواب کودکان می‌توانید بخش دیگری از منزلتان را به مکانی برای مطالعه آن‌ها اختصاص دهید. این کار باعث می‌شود که آن‌ها با تمرکز بیشتری مطالعه کنند و در صورت ریخت و پاش بودن اتاق خواب نیز محیط آرامی برای انجام تکالیفشان داشته باشند.