این ویلای مدرن که در کشور استرالیا واقع شده در سال‌های اول دهه 60 میلادی طراحی و ساخته شده است. طراحی این ویلا به سبک مدرن اولیه انجام شده و کار ساخت آن در سال 1963 میلادی انجام شده است. اخیرا پروژه بازسازی این خانه برای مدرن‌تر و امروزی‌تر کردن آن به پایان رسیده و تغییراتی در آن به وجود آمده است.

در این مطلب راستا به بررسی بازسازی این ویلای مدرن و تغییرات ایجاد شده در آن می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این پروژه و همچنین دیدن تصاویر آن در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.اولین نکته‌ای که با مشاهده نمای بیرونی بنا به ذهن می‌آید این است که طراحی این ویلای مدرن به وضوح تحت تاثیر طرح‌ها و کارهای اسکار نیمایر، معمار مشهور برزیلی است. به عنوان نمونه می‌توان به سایبان زیبا و منحنی شکلی که در قسمت بالای ورودی کار شده است اشاره کرد که بسیار به کارهای این معمار برزیلی شباهت دارد.

ویلای مدرن

یک در بزرگ سفید که به سمت داخل ویلا باز می‌شود انتخاب بسیار مناسبی برای در ورودی بوده است و در کنار سر در منحنی شکل بر دعوت‌کنندگی ورودی ویلا افزوده است.انتخاب رنگ سفید برای طراحی نمای ویلا علاوه بر هماهنگی با محیط اطراف بر ظاهر مدرن و امروزی ویلا افزوده است. این رنگ‌ سفید در فضاهای داخلی نیز دیده می‌شود و می‌توان آن را رنگ اصلی پالت رنگی این ویلای مدرن به حساب آورد.

در فضای داخلی این ویلای مدرن و در بخش نشیمن آن منحنی‌های کار شده در فضای بیرون به گونه‌ای دیگر کار شده و امتداد یافته‌اند. این منحنی‌ها در خطوط کار شده روی سقف و برخی دیوارها به چشم می‌خورند و این موضوع باعث هماهنگی بیشتر درون و بیرون این ویلای مدرن شده است.در طی عملیات بازسازی ویلا دیوارهای داخلی و پنجره‌های قدیمی برداشته شده‌اند و به جای آن‌ها پنجره‌های سرتاسری و در برخی قسمت‌ها درهای کشویی شیشه‌ای کار شده است.

این کار علاوه بر پرنورتر و روشن‌تر کردن فضای داخلی ویلا به ارتباط هرچه بیشتر درون و بیرون کمک کرده است. به گونه‌ای که در برخی از بخش‌های ویلامرز مشخصی بین درون و بیرون ویلا احساس نمی‌شود.

فضای غذاخوری که در کنار نشیمن و آشپزخانه قرار گرفته است به کمک یکی از همین درهای شیشه‌ای به حیاط پشتی مرتبط می‌شود که در آن فضایی برای نشستن، دور هم جمع شدن و باربکیو طراحی و ساخته شده است.در بخش دیگری از حیاط ویلا یک استخر و در کنار استخر نیز فضایی برای استراحت در نظر گرفته شده است. بخش نشیمن کنار استخر منحنی شکل بوده و متناسب با بخش‌های دیگر طراحی شده است.
راه‌پله زیبا و نورگیری طبقه همکف را به طبقه بالا متصل می‌کند. این راه‌پله در جریان بازسازی ویلا تغییر کرده و ظاهر مدرن‌تری یافته است. رنگ تیره راه‌پله تضاد زیبایی در فضای داخلی به وجود آورده و آن را به عنصری شاخص تبدیل نموده است. در طبقه بالایی این ویلای مدرن اتاق‌های خواب، حمام و سرویس بهداشتی واقع شده‌اند که به حیاط و محوطه سبز آن دید دارند.